משרד התיירות הציג היום (ראשון) תזכיר חוק לחקיקה מהירה להגדרת אילת ואזורי המלונות בים המלך כ'איים תיירותיים' שהכניסה אליהם תהיה מותנית בהצגת תוצאה שלילית לבדיקת קורונה, שתבוצע לכל היותר 48 שעות טרם הכניסה לאזור. על-פי הצעת החוק, דרכי הגישה לאזורים אלו יהיו תחת פיקוח באופן שיאפשר בקרה אפקטיבית ככל שניתן כך שאפשר יהיה לנסות ולשמור את אילת ואזורי המלונות כאזורים ירוקים, תוך שמירה על רמת תחלואה נמוכה.

על-פי ההצעה, המלונות יידרשו לבדוק בעת הקבלה של אורחים כי בידיהם בדיקת קורונה שלילית שבוצעה פחות מ-48 קודם לרישום, או אישור החלמה מהנגיף. מפעיל מתקן אירוח שייפר חובה זו יעבור עבירה פלילית, שבצידה קנס בסך 1,000 שקלים.

אילת (צילום: משה שי/פלאש90)

מטרת החוק היא לסייע בהתמודדות עם הפגיעה הקשה בפעילות הכלכלית שספגו האזורים המתבססים על תיירות, כדי למנוע את קריסתם הכלכלית, ו"על מנת לאפשר לתושבי מדינת ישראל מפלט בצורת נופש מהמציאות הקשה של המשבר", כפי שנכתב בדברי ההסבר להצעה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

על-פי המתווה, באילת ובאזור המלונות בים המלח, שהם אזורי תיירות בעלי נקודות כניסה ויציאה מוגדרות, תהיה אפשרות להכריז על 'אזור תיירות מיוחד' דבר שיאפשר פתיחת מתקני אירוח ובשלב מאוחר יותר גם פתיחה הדרגתית של עסקים אחרים שישרתו את אורחי המלונות ויגבירו את הפעילות הכלכלית של תושבי האזור וסביבתו. ההכרזה כאמור תהא מותנית בכך שרמת התחלואה בישראל לא תעלה, שבאזורים אלו תהיה רמת תחלואה נמוכה במיוחד, בכך שלא יוטל סגר נוסף ושיעמוד לרשות המדינה מלאי זמין של בדיקות מהירות לנגיף הקורונה.