דו"ח העושר השנתי שפרסם היום (ראשון) בנק קרדיט סוויס השוויצרי מראה כי מספר המיליונרים בישראל ירד ב-154 בעקבות הפגיעה הכלכלית שבאה בעקבות משבר הקורונה. כיום עומד מספר המיליונרים הישראלים על כ-157 אלף בני-אדם.

השווי הממוצע של עושרם של כלל המיליונרים הישראליים עומד על 3.33 מיליון דולר, כך על-פי הדו"ח שכותביו טוענים שהונם של הישראלים העשירים ביותר לא נפגע ממשבר הקורונה בגלל ששוקי ההון האמריקאים חזרו לעלות מהר יחסית אחרי הירידות הראשונות שהיו בחודש מרץ. חלק ניכר מאותם מיליונרים למעשה מחזיקים את הונם בצורת נכסים פיננסיים זרים. ישראל מדורגת במקום ה-30 מבחינת יחס מיליונרים באוכלוסייה.

עוד עולה מהדו"ח כי בישראל ישנם 10 מיליארדרים, וישראל מדורגת במקום ה-18 מבחינת יחס מיליארדרים באוכלוסייה. מצבם הפיננסי של המיליארדרים הישראלים אמנם הורע, אבל מאז חודש מרץ הונם הולך ומתאושש. בתחילת יולי כבר עמד ההון הממוצע של המיליארדרים על 74% משוויו לפני משבר הקורונה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

הילה גולדנברג, מנכ"ל קרדיט סוויס ישראל, אמרה כי "הזינוק במניות הוא הסיבה העיקרית לכך שמדינות רבות רשמו עליות חריגות בעושר במשקי הבית במהלך 2019. ארצות הברית לא רק המשיכה את הגידול הבלתי פוסק של העושר הכולל בכל שנה מאז 2008, אלא אף רשמה רווח של 42,090 דולר לאדם בוגר, הרבה מעל הרווח בכל שנה קודמת. ישראל (20,930 דולר), יחד עם קומץ מדינות אחרות, צפתה בעלייה שהייתה בראש הדירוג ברוב השנים".​