איש העסקים נאום (נעם) כהן מעוניין לרכוש את חברת התעופה ישראייר תמורת 170 מיליון שקל, מתוכם 120מיליון ילכו למחזיקי איגרות החוב של החברה ו-50 מיליון ייכנסו לקופת החברה. כהן הגיש את הצעת הרכישה באמצעות חברת NY Koen Group, שבבעלותו, הפועלת מאיחוד האמירויות.

כהן, מחזיק באזרחות ישראלית ואוקראינית, ומתגורר כיום באמירויות. הוא מחזיק כבר כיום בחברת תעופה העוסקת בטיסות יוקרה בשם  Aero Private Jets, ברשת חנויות תכשיטים  Jeni Coin, חברת הנדסה ותשתית בשם TES וחברה לשירותים ביטחוניים Koen Security. ככל הנראה הרכישה צפויה להיות מההון העצמי של קבוצת האחזקות.

לדברי כהן לכלכליסט, הרכישה היא תוצר של האפשרויות שנפתחו בעקבות הסכם השלום בין איחוד האמירויות וישראל.  בשלבים מוקדמים יותר של המכירה, צוטט כהן בגולף ניוז ואמר כי במידה והרכישה תצא לפועל, בכוונתו להמשיך את פעילות ישראייר באופן עצמאי.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ישראייר צפויה להיות חברת התעופה הישראלית הראשונה שתציע להפעיל, בכפוף לאישור, קו טיסות ישיר בין ישראל לדובאי כבר החל מראשית חודש דצמבר, כחודש לפני חברת ארקיע.

הצעתו של כהן היא הגבוהה מבין ההצעות שהוגשו לנאמן חברת ישראייר, עו"ד אופיר נאור, האמור למכור אותה באמצעות מכרז עד ה-8 בנובמבר. כך למשל, הצעת רכישה שהציג בתחילת החודש בעל רשת הקמעונאות שיווק השקמה רמי לוי יחד עם בעל חברת המזון טעמן שלום חיים, עמדה על 70 מיליון שקלים בלבד – לצד וויתור על הלוואה של 26 מיליון שקלים שקבוצת IDB חייבת לחברת התעופה, ונטילת הלוואה נוספת של IDB פיתוח, חברת האם של ישראייר, בגובה 5 מיליון דולר על שמם). בינואר השנה הציעה קרן פורטיסימו לרכוש את החברה תמורת 45 מיליון דולר, אך נסוגה מההצעה בעקבות השלכות נגיף הקורונה.