עובד פלסטינאי כבן 32 נהרג הבוקר (שני) בנפילה מגובה באתר בנייה בשדרות מרילנד בראשון לציון. פראמדיק מד"א מתן דושי סיפר: "כשהגענו לאתר ראינו את הפצוע שנפל מגובה רב מחוסר הכרה עם חבלות קשות בפלג גופו העליון. הוא היה ללא סימני חיים ולאחר בדיקות רפואיות נאלצנו לקבוע את מותו". זהו העובד ה-46 שנהרג במקומות העבודה מאז תחילת השנה, וה-25 בענף הבניין.

שם ההרוג הוא עמר ג'מאל אלשלאלפה מתרקומיא. האתר בו עבד ונהרג הוא אתר לבניית מכון לטיהור שפכים בביצוע חברת אלקטרה תשתיות בע"מ. במהלך העבודה על התקרה נפל ככל הנראה העובד בין פלטות הבטון המרכיבות את התקרה.

"מדובר באירוע שניתן היה למונעו" אמר ל'דבר' מפקח עבודה ראשי וראש מנהל הבטיחות במשרד העבודה, חזי שוורצמן. "הנושא ייחקר עד תום. האתר נסגר מיידית ל-48 שעות".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מחברת אלקטרה תשתיות נמסר בתגובה: "חברת אלקטרה תשתיות מצרה על התאונה שאירעה הבוקר באתר ומשתתפת בצערה העמוק של המשפחה. האירוע נבדק כעת ע"י הרשויות והגורמים המקצועיים הרלוונטיים, ולאחר שיתקבלו ממצאי הבדיקה תוכל החברה להגיב לגופם של דברים. באתר הושקעו משאבים רבים בבטיחות ומיגון, ואנו נמשיך להשקיע בבטיחות, ולעשות ככל שיידרש למנוע הישנות של מקרים כגון אלה".

הבוקר התרחשו שתי תאונות עבודה נוספות, עובד נוסף כבן 22 נפצע באורח בינוני מפגיעת חפץ כבד שנפל עליו באתר בניה בשדרות לוי אשכול בתל אביב. הוא פונה לבית החולים איכילוב עם חבלות בזרועותיו. עובד נוסף כבן 26, נפצע באורח בינוני כשנפל מגובה באתר בנייה סמוך למחלף מסובים. הוא פונה על ידי מד"א לבית החולים שיבא תל השומר עם חבלה בחזה.

אמש התחשמל עובד כבן 30 באורח קשה מקו מתח גבוה במהלך עבודתו בשטח פתוח סמוך לקריית טבעון. חובש בכיר במד״א מוחמד חאזם סיפר: "כשהגענו למקום ראינו את הגבר שוכב מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה, עובדים במקום סיפרו לנו שהוא התחשמל במהלך עבודתו מקו מתח גבוה. מיד התחלנו לבצע בו פעולות החייאה מתקדמות שכללו עיסויים, הנשמות ומתן שוקים חשמליים ממכשיר המפעם (דפיברילטור), העלינו אותו לניידת הטיפול הנמרץ ופינינו אותו לביה״ח תוך המשך ביצוע פעולות החייאה".