קבינט הקורונה החליט אמש (שני) לאחר שעות רבות של דיונים, לאשר את חזרת כיתות א'-ד' ללימודים. כאשר כיתות א'-ב' יפוצלו לשתיים וילמדו לסירוגין במשך שבוע-שבוע או חצי שבוע-חצי שבוע. לא יהיה ערבוב בין שתי הקבוצות והתלמידים יחויבו בעטיית מסכות.

כיתות ג'-ד' יחזרו ללמוד בקפסולות. רשויות שיוכלו ללמד בכיתות מלאות תוך עמידה בדרישות הבריאות, יקבלו לכך אישור ממשרד החינוך. פיתרון הקבע לסוגיית הפעלת כיתות א'-ב' בתקופת הקורונה יגובש לאחר שמשרד הבריאות יסיים ללמוד את מה שקורה בגנים.

המתווה שאושר לצהרונים כולל עד 28 תלמידים מאותה שכבת גיל (כיתות א' או כיתות ב') ומאותו מוסד חינוכי, לא יותר מ-3 קפסולות. כאשר הסעות לצהרונים יתקיימו בצורה הקיימת כיום, אך תתקיים הפרדה באמצע האוטובוס והתלמידים יחויבו בעטיית מסכות.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מספרה (צילום: Shutterstock)

עוד הוחלט כי בשלב הקרוב יפתחו התחומים שנקבעו במתווה: רפואה משלימה וטיפולים לא רפואיים. טיפולים אישיים של "אחד על אחד", כגון מספרות, טיפולי יופי וקוסמטיקה, מורי נהיגה, מאמנים אישיים ותחומים נוספים יאושרו בהתאם לרשימה שתגובש על ידי משרד הבריאות.

את הדיון על פתיחת חנויות רחוב, צימרים ושירותים קהילתיים הוחלט לדחות לדיון ביום חמישי.

בדיון הקבינט ביום ראשון הוצגו תקנות להגדלת הקנסות על הפרת חלק מהנחיות הקורונה. על פי ההצעה שהוצגה, קנסות שעומדים היום על 5,000 שקלים יוגדלו, כך שהקנס על פתיחת עסק יעמוד על 10,000 שקלים, הקנס על קיום אירוע יוגדל ל-15 אלף שקלים, והקנס על פתיחת מוסד ציבור יוגדל ל-25 אלף שקלים. בדיון ביום ראשון הושגה הסכמה שהגדלת הקנסות צריכה להיות שוויונית, אך לא הוסכם גובה הקנס השווה.