איימי קוני בארט הושבעה אמש (שני) על ידי הנשיא דונאלד טראמפ. אישור מינוייה הואץ ואושר כשבוע לפני הבחירות לנשיאות על ידי סנאט בו יש רוב למפלגה הרפובליקאית. המינוי גרר ביקורת רבה לאחר שהרפובליקאים מנעו מהנשיא ברק אובמה למנות שופטים לבית המשפט העליון חודשים לפני תום כהונתו בטענה שיש בכך השפעה לא ראויה של נשיא שקרוב לסיום כהונתו. המינוי מבטיח רוב שמרני של שישה שופטים לעומת שלושה בבית המשפט העליון של ארה"ב לעשורים הקרובים.

קוני בארט תחליף את רות' ביידר גינסבורג שהייתה גורם פרוגרסיבי בבית המשפט, והמינוי עשוי לשנות את החקיקה בנושא הפלות, ביטוח בריאות ואף כשרות ההצבעה לנשיאות. מעבר לכך תידרש השופטת להיות חלק מצוות שיכריע בקרוב האם התובע המחוזי של מנהטן יקבל גישה להחזרי המס של הנשיא טראמפ. נושא נוסף שהגיע כבר לפתחו של בית המשפט העליון וישפיע על מהלך הבחירות עצמן הוא פרק הזמן בו יתקבלו קולות של הצבעה בדואר במדינות המתנדנדות, והמכריעות בבחירות, בצפון קרוליינה ופנסילבניה.

על פי השיטה האמריקאית השופטים בבית המשפט העליות ממונים לכל חייהם. הסנאט האמריקאי אישר את המינוי ברוב של 52 לעומת 48, וקוני בארט היא השופטת הראשונה שמונתה במועד כל כך קרוב לבחירות נשיאותיות. על פי הערכות רבות, הסנאט שייבחר בעוד כשבוע יהיה בשליטה דמוקרטית, ורבים קוראים למפלגה הדמוקרטית להרחיב את מספר השופטים ולמנוע בכך את מהלכי המינוי השנויים במחלוקת של הנשיא הנוכחי לבית המשפט העליון.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר