השלב השני של היציאה מהסגר מתחיל היום (ראשון), והוא יכלול חזרה לפעילות של הכיתות הנמוכות בבתי הספר, בתי הכנסת והמסגדים, מספרות ומכוני יופי, צימרים, מועדוניות לקשישים, ספריות לעיוורים, פעילויות ספורט לילדים ואתרי מורשת. מדריך להקלות החדשות, ולאלו שנותרות בתוקף.

בתי ספר יסודיים וצהרונים

מי חוזר ללמוד: הלימודים לכיתות א' עד ד' יתחדשו, למשך ארבעה ימים לפחות בכל שכבת גיל. ביתר ימות השבוע תתקיים למידה מרחוק.  גם הצהרונים יחזרו לפעילות.

כמה תלמידים בכיתה: מספר התלמידים בכיתה לא יעלה על 20. משרד החינוך יקיים מנגנון החרגה שיאפשר לעד 10% מהכיתות ללמוד בקבוצות של עד 24 תלמידים, תוך מתן עדיפות למוסדות הנמצאים באזורים בעלי שיעור תחלואה נמוך.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

חובת מסכות: כל התלמידים ואנשי הצוות יעטו מסכה בכל עת, גם בכיתות א' וב', לרבות בהסעה לפעילות וממנה. את המסכה מותר להוריד רק בעת אכילה או פעילות גופנית.

אכילה: התלמידים יאכלו את ארוחותיהם בשטח פתוח, ואם הדבר לא אפשרי, בישיבה בשולחן נפרד לכל תלמיד בכיתה.

כמה קבוצות לכל מורה: כל איש צוות יוכל ללמד שלוש קבוצות לכל היותר. החריגים מכך הם מורים לחינוך גופני, בכפוף לעטיית מסכה ושמירת מרחק של שני מטרים לפחות בינם לבין התלמידים.

צהרונים: הצהרונים יחזרו לפעול. מותר לצרף ילדים של עד שלוש קבוצות קבועות מאותה שכבת גיל, ובלבד שהמספר הסופי לא יעלה על 28 ילדים. החלטת הקבינט קבעה כי ייעשה "מאמץ מרבי לצמצם ערבוב קבוצות בפעילות הצהרונים".

הסעות: בהפעלת אוטובוסים תתבצע הפרדה באמצעות השארת שורת מושבים ריקה בין החלק הקדמי של ההסעה לבין חלקה האחורי. בזמן ההסעה התלמידים יחויבו לעטות מסכה.

מסחר

טיפולים לא רפואיים ורפואה המשלימה יתאפשרו, וכן טיפולים פרטניים ומפגשים של "אחד על אחד", כגון מספרות וטיפולי יופי, מורי נהיגה, מאמנים אישיים ועוד. הרשימה המפורטת טרם פורסמה.

תיירות

צימרים: תתאפשר פתיחתם של צימרים, בתנאי שלכל צימר יגיעו משפחות גרעיניות, ללא שימוש בחדרי אוכל משותפים ובבריכות שחייה.

אתרי מורשת: הקבינט אישר פתיחת מעל 200 אתרי מורשת של המועצה לשימור אתרים ואתרי רשות העתיקות. רשימת האתרים טרם פורסמה.

בתי תפילה

יתאפשרו תפילות בבתי תפילה (בתי כנסת, מסגדים וכנסיות), עד עשרה אנשים במבנה. בשטח פתוח – עד עשרים אנשים כפי שהתאפשר עד כה.

מועדונים לקשישים

כלל המועדוניות הנותנות שירותים חברתיים לאוכלוסיית הוותיקים ייפתחו. הרחבת הפעילות במסגרות החברתיות תעשה בהתאם להנחיות התו הסגול.

המסגרות שייפתחו: מסגרות יום לקשישים, מועדוני מתנ"סים, עמותות ללא מטרת רווח למען הקשישים, חברות עירוניות, מועדונים המיועדים לניצולי שואה ומועדוני עולים המשרתים גם את אוכלוסיית הזקנים.

פעילויות ספורט לילדים ולנוער

אימונים ילדים ונוער בספורט התחרותי בכל הענפים יוחזרו החל מהיום (ראשון), כולל פתיחת בריכות השחייה לשחיינים תחרותיים.

תרבות

תתאפשר פתיחת מתחמי הקרנת סרטים ב'דרייב אין' – צפייה ממכוניות.

הספריות לעיוורים ייפתחו.

בהמשך: חנויות רחוב ייפתחו ב-8 בנובמבר

השלב הבא בהקלות צפוי להתחיל בעוד שבועיים, ב-15 לנובמבר. עם זאת, קבינט הקורונה החליט כי פתיחת חנויות הרחוב בלבד תותר החל מיום ראשון הבא, ה-8 בנובמבר, בכפוף לעמידה ביעדי התחלואה לשלב השני. פתיחה זו לא תכלול מרכזי קניות, שווקים וחנויות קמעונאיות גדולות. התנאים לפתיחה יוסכמו ע"י משרדי הבריאות והאוצר.

ההקלות הקודמות עדיין בתוקף

החלטות של שלבי הסגר הקודמים נשארו בתוקף: הסרת מגבלת המרחק ליציאה מהבית; פתיחת מסגרות החינוך עד גיל 6; פתיחת עסקים ללא קבלת קהל; אישור איסוף עצמי של מזון (Take Away) ממסעדות; ופתיחת חופי הים, שמורות הטבע ואתרים דתיים מרכזיים – הר הבית, הכותל המערבי וכנסיית הקבר.