תיקון לטיוטת ההסכם עם המוסד לביטוח לאומי לפיו גם בני 67 ומעלה שפוטרו או הוצאו לחל"ת מעבודתם בעקבות נגיף הקורונה, יהיו זכאים למענק על שהותם באבטלה ממושכת, כך עולה מהודעת שר האוצר ישראל כ״ץ הערב (שלישי). החלטת כ"ץ, המשפיעה על כ-23,000 אזרחים, מגיעה אחרי ביקורת ציבורית על כי שוב הוחרגו העובדים בגיל הפרישה מן המענק, זאת לצד פנייה מצד חבר הכנסת אופיר כץ (הליכוד).

בשל משבר הקורונה והמצב הכלכלי שנוצר בעקבותיו, ובהתאם לטיוטת ההסכם יינתן סיוע באופן חד-פעמי למי שהיה מובטל במשך תקופה ממושכת בעקבות התפרצות נגיף קורונה ויוענק לו מענק בסכום של 2,000 שקלים. למענק יהיה זכאי כל מי ששולמו לו דמי אבטלה בעבור תקופה של לפחות 100 ימי אבטלה, בין אם רצופים ובין אם לאו, החל מה-1 במרץ 2020 ועד ה-17 באוקטובר 2020.

על פי טיוטת ההסכם, בני זוג הזכאים שניהם למענק, יהיו זכאים כל אחד לתוספת למענק בסכום של 500 שקלים. התשלום יועבר על-ידי המוסד לביטוח לאומי ישירות לחשבון הבנק שאליו משולמים דמי האבטלה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

שר האוצר, ישראל כ״ץ: "החלטתי לצרף את בני 67 ומעלה שפוטרו או הוצאו לחל״ת מעבודתם כזכאים למענק כדי לסייע למי שמובטל תקופה ממושכת ונשחק בהכנסתו". לדבריו, משרד האוצר ימשיך לסייע לעצמאים, שכירים ובעלי עסקים. "אמשיך להיאבק כדי שרבים יוכלו לחזור למעגל העבודה בהקדם ולהביא לצמיחה מחודשת של המשק והכלכלה״.

שר הרווחה, איציק שמולי, פרסם בחשבון הפייסבוק שלו כי ההחלטה התקבלה לאחר מאבק שהוביל משרד הרווחה יחד עם הביטוח הלאומי. "עלה בידינו להכליל את בני ה-67+ בתכנית המענקים של הממשלה, והם יקבלו את מה שמגיע להם באופן אוטומטי ויעיל. אמשיך לוודא בכל צעד וצעד שהם לא נשארים מאחור".