היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנלדבליט, הודיע הערב (שלישי) כי חבר הכנסת חיים כץ (הליכוד) יואשם בהעלמות מס בגין הכנסות על סך 2.2 מיליון שקלים, בכפוף לשימוע.

ח"כ חיים כץ בתגובה: "אני מקווה שאחרי השימוע נשאיר מאחור את כל האשמות השווא נגדי ובזאת תסתיים מסכת הרדיפה. נושא המיסים נופח ללא כל פרופורציות. אין אזרח במדינת ישראל שהוגש נגדו כתב אישום בעילות ובנסיבות דומות. בטוח שהצדק יעשה ויראה".

החקירה בעניין נערכה בחודשים האחרונים. כץ חשוד כי במשך 12 שנה נמנע מדיווח או דיווח באיחור על הכנסות משבעה נכסים שהחזיק. מלשכתו של היועמ"ש נאמר כי "מחומר החקירה עולה לכאורה כי בין השנים 2018-2007 כץ לא דיווח כלל על הכנסותיו בחלק משבעת הנכסים, ועל חלק אחר דיווח באופן חלקי ובאיחור ביחס למועד הקבוע בחוק, ורק לאחר שפורסם בתקשורת כי נכסים אלו מצויים בבעלותו.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

עורכות הדין נוית נגב ויאנה פוגל סלוצניק ממשרד שינמן נגב ניב, המייצגות את חיים כץ: "נראה כי בחינת העניין במישור פלילי קשורה אך ורק לכך שמדובר בחבר הכנסת חיים כץ. זו לכל היותר סוגיה אזרחית, שנופחה ללא בסיס ממשי ואין לה כל היבט פלילי. כלל טענותינו, ובין היתר כי יוחסו לחבר הכנסת כץ נכסים שאינם שלו, יובאו במלואן בשימוע".

כץ כבר הואשם בעבר על עבירות מרמה והפרת אמונים במסגרת פרשת המניות, אך קיבל חסינות מפני העמדה לדין. עם זאת, בג"ץ פסק כי החסינות הייתה בתוקף רק בכנסת הקודמת – ואם מנדלבליט יחליט להגיש נגד כץ את כתב האישום בפרשת המניות בשנית – הוא יוכל.