כך אמר היום (רביעי) פרויקטור הקורונה, פרופ' רוני גמזו, בתדרוך לתקשורת: "אנחנו נמצאים עם אור ירוק לקבינט להפעלת את הסבב השני של ההקלות", אנחנו במקדם R 0.8, "המכניזם שבנינו מביא אותנו לתזוזה מהירה, זיהינו ירידה בהיקף הבדיקות בחברה הערבית ופעלנו מהר כדי להציף אותם בבדיקות וגילינו כי כלל החברה הערבית נמצאת במקדם הדבקה קרוב ל-1".

בהמשך לכך הודיע גמזו כי "משטרת ישראל תיכנס למבצע אכיפה בחברה הערבית בשבוע הקרוב. נציף את היישובים הערביים גם במשאבים שיעזרו להם. השבוע הקרוב הוא קריטי".

"החלטנו להמליץ על הורדת ימי הבידוד ל-10 ימים"

"קיבלנו החלטה מקצועית להוריד את ימי הבידוד לעשרה ימים בעזרת שתי בדיקות, כאשר הבדיקה השנייה תהיה ביום העשירי", ההחלטה צריכה לקבל את אישור הקבינט.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

תלמידים ביום הראשון ללימודים, בית הספר גבריאלי בתל אביב (צילום: מירים אלסטר/ פלאש 90)

"הדבקה אפשרית וקיימת בכל גיל. מורים – לכו להיבדק"

לשאלת מערכת החינוך אמר גמזו:"השגנו את היעד בכל מדינת ישראל, הוחלט לפתוח את מערכת החינוך". גמזו קרא לאנשי החינוך ללכת ולהיבק לפני תחילת הפעילות עם התלמידים: "סקרנו עד כה 20,000 גננות. אני מבקש מכל איש חינוך שיפגוש תלמידים, לכו לעמדות דיגום חופשי והיבדקו".

בנושא הקפסולות ופיצול הכיתות אמר גמזו: "עלינו להקטין את הצפיפות בכיתות, כדאי לחשוב על כל צעד כחגורת ביטחון: הסעה חכמה, חלוקה לקבוצות, חבישת מסכות. החלטנו כי א'-ד' יהיו עם מסכות".

גמזו משבח את מיפקדת "אלון" האמונה על קטיעת שרשראות ההדבקה: "אנחנו יכולים להצליח בקטיעת שרשרת ההדבקה,  צריך לזהות את הטרנדים כגון חתונות, מסיבות, ולהפסיק אותם".

"נבנתה מערכת לתפארת עם 3 דסקים: מערך חקירות, בדיקות, הסברה. נחמן ידע להוביל את זה ביחד עם מנכ"ל משרד הבריאות".

"אנחנו עדיין ללא החלטה לגבי פתיחת חנויות הרחוב"

"נכריע מחר ביחס לנתונים, אם נפתח חלק מהמסחר וחנויות רחוב. נעשה הכל על מנת למצוא פיתרון למסחר. אנחנו מבינים את הקושי של העסקים הקטנים, אנחנו עדיין ללא החלטה. כולנו רוצים להקשיב היטב לבעלי העסקים ונעשה הכל. אנחנו מדברים עם משרד האוצר ננסה למצוא פיתרון".

פרופ' גמזו ברך את מחליפו פרופ' נחמן אש שמתחיל היום חפיפה של שבועיים.