לקראת הוצאת תלוש השכר של אוקטובר, בשבוע הבא, המעסיקים יתקלו בדילמה לא פתורה: כיצד להתייחס לימי הבידוד שנכפו על עובדיהם. ועדת העבודה והרווחה התפזרה אתמול (רביעי), בלי להצביע על הצעת חוק שתסדיר את התשלום. זאת לאחר שבית המשפט פסל את שיטת ימי המחלה הגורפים. החשש, עובדים שידרשו להיכנס לבידוד יימנעו מלעשות זאת, ולהפסיד ימי עבודה ללא פיצוי מובטח. לפי נתוני משרד הבריאות, נכון להבוקר (חמישי) 60,762 ישראלים נמצאים בבידוד.

יו״ר ועדת העבודה והרווחה, חיים כץ, דרש מהאוצר לחזור עם הצעה משופרת שבמסגרתה המדינה תישא בעלות ימי הבידוד של עובדים בחברות קטנות, של מתחת ל-23 עובדים (במקום 10). וכן יצומצמו מספר ימי המחלה שיספגו המעסיקים במסגרת ההסדר. בינתיים, משרד האוצר לא העביר לוועדה הצעת חוק מעודכנת.

על פי הצעת החוק שהגישה הממשלה, ימי הבידוד ישולמו לעובדים על חשבון ימי מחלה, כשעלותם תתחלק חצי-חצי בין המדינה והמעסיקים. בדומה לחופשת מחלה רגילה, גם במקרה של בידוד, היום הראשון לבידוד על פי הצעת החוק יהיה על חשבונו של העובד, ואילו בימים השני והשלישי יקבל העובד 50% משווי יום מחלה. עוד נקבע בהצעת החוק כי עובדים, שלרשותם אין ימי מחלה זמינים ונדרשים להיכנס לבידוד, יקבלו בתקופת הבידוד 70% משווי ימי מחלה, שיממונו במלואם.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

אם תהליך החקיקה לא יושלם טרם הוצאת שכר אוקטובר, יאלצו המעסיקים להסתכן בהכרה בימי הבידוד של העובדים בהנחה שהנושא יוסדר בהקדם, או לחילופין יקפחו את עובדיהם שנכנסו לבידוד במהלך החודש האחרון, ויותירו אותם ללא פיצוי על אותם הימים.