מליאת הכנסת קיימה היום (חמישי) מליאה מיוחדת לציון 25 שנה לרצח ראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין ז"ל בהשתתפות נשיא המדינה ראובן ריבלין ובני משפחת רבין.

יו"ר הכנסת יריב לוין פתח את הישיבה בדקת דומייה ולאחר מכן נשא דברים ראש הממשלה בנימין נתניהו: "25 שנים אחרי רצח רבין יש הסתה מפורשת לרצח כלפי ראש הממשלה ובני ביתו חדשות לבקרים ואיש כמעט אינו פוצה פה", ודבריו לוו בקריאות ביניים של חברי הכנסת יאיר גולן ותמר זנדברג אשר מחו על הדברים ונקראו לסדר.

ראש הממשלה יצחק רבין בדיון בכנסת (צילום: משה מילנר / לע"מ).

יו"ר הכנסת יריב לוין אשר פתח את המליאה אמר: "רצח ראש הממשלה יצחק רבין, הוא לא רק רצח נורא, רצח שאסור שיקרה, במדינה יהודית ודמוקרטית. רצח ראש הממשלה רבין, מחייב אותנו גם היום, להפיק לקחים וליישמם. גם בחלוף עשרים וחמש שנה מאותו רצח נורא, שנאת האחים, ההסתה הפרועה, ההתלהמות, וכן גם האלימות, לא עברו מעולמנו. אולי ההיפך הוא הנכון".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

יו"ר האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד אמר:"רבין נרצח מפני שהרוצח האמין לו, הרוצח האמין שרבין לא ייסוג ולא ימצמץ ויתקפל כל עוד הוא חי. הוא רצח מפני שאמר 10 דקות לפני שנרצח 'אני רוצה שהממשלה תמצה כל שמץ לקדם ולהגיע לשלום כולל'. ואם רבין אמר, הוא התכוון וזה מה שרבין היה עושה".

לפיד הוסיף: "רבין האמין בדברים פשוטים, האמין שמנהיג צריך לומר אמת, שצריך להיות נדיב כשיש הצלחות ובעיקר להגדיר מטרות ולא לשרוד מיום ליום ולפעול למענו בכל דרך".