פרוייקטור הקורונה רוני גמזו עובד על הגדרות להטלת עוצר על ערים בהן התחלואה גבוהה, כך אמר היום (חמישי) ראש הממשלה בנימין נתניהו במסיבת עיתונאים. באירוע שהתקיים לפני הקבינט הדגיש נתניהו שפתיחת המשק צריכה לעשות בצורה "איטית וזהירה".

"אנחנו עושים מאמץ לפתיחה של העסקים. אם התחלואה תעלה בעיר זו או אחרת, נכתר אותה. חילוני, חרדים, ערבים או יהודי" הוסיף נתניהו.

"סגר איננו דבר קל" אמר ראש הממשלה, "זה דבר קשה מאד, משנה את סדרי החיים, פוגע בתחומים רבים. אבל חייבים לפעול. הצלנו חיים רבים. מנהיגות פירושה לקבל החלטות קשות גם אם הן לא פופולריות".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ראש הממשלה התייחס לכך שבצהרונים מתערבבים הילדים מבין הקפסולות בכיתות והוסיף: "אין לנו אופציה אחרת, היינו מעדיפים לעשות את זה אחרת, ואני מקווה שנצליח לשנות את זה בהמשך." על פתיחת חנויות הרחוב לא הביע ראש הממשלה את עמדתו והוסיף: "אל דאגו היא תודלף מהקבינט".

על המצב במדינות העולם אמר ראש הממשלה: "הגל השני של המגיפה מכה ביתר עוצמה. במדינות רבות. שוב מדינת ישראל נתפסת כסיפור הצלחה. אין פה פלא ואין נס, אלא החלטה מוקדמת על סגר. הגל השני מכה באירופה. בצ'כיה מדינה שגודלה דומה לשלנו יש 15 אלף חולים ביום."

"הקורונה ממש לא מאחורינו" אמר נתניהו. "מצבנו השתפר אבל שברירי. הקורונה כאן, עד החיסון ותוך כדי קבלתו". ראש הממשלה פירט שלושה צירים בהם פועלת הממשלה לקבלת חיסון: ייצור עצמי במכון הביולוגי בנס ציונה, מגעים של משרד הבריאות עם החברות המובילות בעולם, ומגעים עם ממשלות אחרות.

"כל היכולת שלנו תלויה בשיתוף פעולה שלכם, בעטיית מסיכות. אם 80% מהציבור עוטים מסיכות אין קורונה. המחלה לגמרי מדוכאת" אמר נתניהו.