את טקס הנעילה ארגנה זו השנה החמישית קואליציית 'זוכרים את הרצח – נאבקים על הדמוקרטיה' בהובלת מועצת תנועות הנוער, השומר הצעיר, המחנות העולים, הנוער העובד הלומד, מכבי צעיר, הצופים, בני עקיבא, נוער לאומי-בית"ר, האיחוד החקלאי, תנועת תרבות ותנועת דרור-ישראל בשיתוף עם מרכז רבין, קק"ל וארגונים נוספים.

נשיא המדינה ראובן ריבלין אמר בטקס: "גם השנה אנחנו מציינים את יום הזיכרון על אף מצב החירום שבו אנחנו נמצאים וההגבלות שהקורונה מטילה עלינו. אנו מתעקשים לציין את יום הזיכרון הזה משום שימים אלה הם נקודות הציון סביבם אנחנו מתכנסים שנה בשנה"

"לא היינו שותפים לתפיסת הביטחון מול אוייבנו ובעוד מגוון של תחומים. אבל היינו ביחסים מעולים וראינו עצמנו כשותפים במובן היותר עמוק, כבניה של הארץ הזו ובניו של העם הזה".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"יוצא לי לחשוב הרבה בתקופה הזו על המונח ערבות הדדית, הערך היסודי והעתיק הזה שמלווה את עמנו כל כך הרבה שנים. זו אינה גזירת גורל כי אם יעוד. ההבנה העמוקה שאין לנו הפריווליגיה להפנות עורף לאחינו ואחיותנו גם אם הם ניצבים בצידו השני של המתרס הפוליטי, הדתי או העדתי".

נשים מדליקות נרות בכיכר רבין ביום השנה ה-25 לרצח רה"מ יצחק רבין. (צילום: תומר ניוברג/פלאש90)

דליה רבין: "השנה הזו נגזר עלינו שלא לקיים את מעגלי השיח בכיכר ביום השנה בשל מגיפת הקורונה שמשבשת את חיינו כבר 8 חודשים. אני רוצה לברך אתכם שאתם לא מוותרים ומקיימים את מעגלי השיח בסניפים ובצמתים וממשיכים לזכור ולהזכיר. ונקווה שבשנים הקרובות המדינה תגיע למקום טוב יותר ונוכל לציין יחד בצורה מיטבית את יום השנה ליצחק רבין".

חניכי הנוער העובד והלומד מחזיקים שלט שקשור לאריע "אסיפה ישראלית." (צילום: כיכר רבין בתל אביב. (צילום: ניצן צבי כהן)

בשבוע האחרון ארגנה הקואליציה גם כ-1,000 מעגלי שיח, פיזיים ומקוונים שעסקו ברצח ובלקחיו לחברה הישראלית כיום, במסגרת מפעל 'האסיפה הישראלית'. כמו כן נערכו כ-60 משמרות מחאה ברחבי הארץ תחת הסיסמה "יזכור ישראל, שכולנו ישראלים", במטרה להזהיר מפני האלימות המשתוללת בעקבות המחלוקות הפוליטיות במדינה ובמטרה למנוע הישנותו של רצח פוליטי נוסף.​