עשרות דרוזים מרמת הגולן פרצו אמש (שישי) לבית החולים זיו בצפת, ולקחו את גופתו של המנהיג הדתי, השיח' אבו זאין אדין חסן חלבי שמת מוקדם יותר מנגיף קורונה. גופתו של השיח' הובאה לכפר מג'דל שמס, הוגדר כיישוב אדום ונמצא תחת סגר. מאות השתתפו שתהלוכת האבל של השיח' ביישוב, כשעל פי התיעוד לא שמרו על הוראות הריחוק החברתי ועטיית מסכות.

השייח חלבי, שנחשב לאחד מאנשי הדת החשובים לעדה, מת אתמול בבית החולים, זמן קצר לאחר שהגיע אליו במצב קריטי. אחרי שנודע על מותו, עלתה הכוונה לערוך לו מסע הלוויה המוני. בשל החשש מהדבקה המונית בנגיף, החליטו פיקוד העורף ופרויקטור הקורונה פרופסור רוני גמזו, בשיתוף המנהיג הרוחני של העדה מוואפק טריף, לשחרר את הגופה רק היום.

במרכז הרפואי זיו השתתפו בצער המשפחה והעדה הדרוזית, והוסיפו כי "אנחנו מברכים על החלטת משטרת ישראל לתחקר את אירוע לקיחת הגופה על ידי ההמון, למרות תגבור המרכז הרפואי בכוחות שיטור ויס"מ ונשתף פעולה לשם הפקת לקחים כנדרש".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ח"כ ע'דיר כמאל מריח (יש עתיד-תל"ם) גינתה את האירוע בחשבון הטוויטר שלה. "התנהגות זו לא הולמת את מעמדו הרם של השיח' הנכבד והמנוח", כתבה חברת הכנסת, "כולנו חייבים להישמע ולנהוג בהתאם להנחיות משרד הבריאות".