אלפים מוחים הערב (שבת), הפעם ה-19 ברציפות, נגד ראש הממשלה והמדיניות אותה הוא מוביל בהתמודדות הכלכלית והבריאותית עם משבר הקורונה. המפגינים התאספו בצמתים, בכיכרות, ובגשרים. ההפגנות המרכזיות נערכות בירושלים, תל אביב וקיסריה. המפגינים דורשים מנתניהו להתפטר, בשל מה שהם מגדירים התמודדות כושלת בטיפול במגפה ובניסיון להימלט מכתבי האישום העומדים מולו. בירושלים ציינו המפגינים את יום הזיכרון לרצח ראש הממשלה יצחק רבין בצעדת מחאה מכיכר ציון לכיכר פריז, שליד מעון ראש הממשלה.

מפגינים מציינים 25 שנה לרצח יצחק רבין במסגרת המחאה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90).

המשטרה עיכבה לחקירה שני חשודים בגין השחתת שלטים של מפגינים בכיכר ציון. בתיעוד של המקרה, נראו צעירים משחיתים של מפגיני שלום עכשיו שנמצאים בכיכר. בתנועת 'שלום עכשיו' מסרו בתגובה: "המשך ישיר של ההסתה מבלפור נגד מפגינים ומתנגדי נתניהו. נראה שגם 25 שנים אחרי הרצח דבר לא השתנה. ההסתה אותה הסתה והמסית אותו מסית. כשנתניהו ממשיך להתקרבן ולברוח מאחריות. אם חלילה יתרחש רצח פוליטי נוסף, הדם יהיה על ידיו".

שוטרים ומפגינים באזור מחלף עין חמד. (צילום: דוברות המשטרה)

 

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

 

מפגין בצומת הרחובות בן גוריון ושדרות ירושלים ברמת גן רוסס בגז מדמיע וקיבל טיפול רפואי במקום. המשטרה פתחה בחקירת התקרית. , המשטרה הודיעה גם שעצרה גבר שהשליך ביצה לעבר מפגינים באילת.

מוקדם יותר המשטרה עיכבה שני מפגינים לאחר שכמה מוחים ניסו ללכת על כביש 1 עם מייצגי הצוללות. המשטרה מסרה כי השניים לא נשמעו להוראות ופעלו מחוץ לחוק. מאוחר יותר

מפגינים מציינים 25 שנה לרצח יצחק רבין במסגרת המחאה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90).

תנועת 'הדגלים השחורים': "בשבוע בו אנו מציינים 25 שנים לרצח ראש הממשלה ורמטכ"ל ששת הימים, יצחק רבין, בחר נתניהו להמשיך בהסתה ובשנאה שהובילו לרצח. מדינת ישראל לא תוכל להתאושש ולהתחבר יחדיו אלא אם נחליף את נתניהו. הגיעה העת לבחירות, הגיעה העת להצביע את נתניהו החוצה".