השחקן הסקוטי, שון קונרי, הלך היום (שבת) לעולמו בגיל 90. אישתו ושני ילדין הודיעו כי קונרי, שהפך לכוכב אחרי שגילם את הסוכן החשאי ג'יימס בונד, "נפטר בשלווה בשנתו, מוקף בבני משפחה" בביתו באיי בהאמה. בנו ג'ייסון הוסיף כי אביו "היה חולה כבר תקופה ממושכת".

דניאל קרייג, ג'יימס בונד הנוכחי, אמר שקונרי "הגדיר תקופה שלמה וסטייל שלם", וכי "את הקסם והשנינות שהציג על המסך צריך למדוד במגהוואטים".

ניקולה סטרג'ון, השרה הראשונה של סקוטלנד, אמרה כי המדינה מתאבלת על מותו של "אחד מבניה המובחרים והאהובים".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

קונרי נולד ב-25 באוגוסט 1930 אדינבורו שבסקוטלנד. בצעירותו הצטרף לצי המלכותי הבריטי, אך השתחרר מסיבות בריאותיות. בתחילת הקריירה שיחק בתיאטרון בתפקידי משנה, והתפרנס כמודל בסטודיו לציור.

ב-1961 קיבל את התפקיד הראשי בסרט ד"ר נו, הראשון בסדרת ג'יימס בונד. קונרי גילם את הסוכן החשאי בשישה סרטים נוספים. ב-1972 הודיע על פרישתו מהתפקיד כדי "לחפש כיוונים חדשים בקולנוע". עם זאת, ב-1983 חזר בפעם האחרונה לשחק את בונד בסרט "לעולם אל תאמר לעולם לא", עיבוד מחודש ל"כדור הרעם".

אחרי פרישתו מהתפקיד שהפך אותו לכוכב המשיך, בניגוד להערכות המבקרים, לקריירה קולנועית מפוארת ועטורת פרסים. בין היתר זכה בפרס אוסקר לשחקן המשנה הטוב ביותר על הסרט "הבלתי משוחדים" על אל קפונה עם רוברט דה נירו. ב-1996 קיבל את פרס גלובוס הזהב למפעל חיים ע"ש ססיל ב. דה-מיל.

במרץ 2006, בחגיגות "Tartan Day" (חג של הקהיל הסקוטית-אמריקאית) בניו יורק, הודיע קונרי כי הוא פורש ממשחק. ב-2008 הוציא לאור את ספרו האוטוביוגרפי "להיות סקוטי".

קונרי היה נשוי לאמנית הצרפתייה מישלין רוקיוברון, עמה התחתן בשנת 1975. לזוג היה ילד אחד.