החל מהיום (ראשון) אין לישראל חשב כללי, וזאת על רקע התקיעות הפוליטית. רוני חזקיהו שהודיע על פרישתו כבר לפני מספר חודשים מסיים היום את תפקידו, והמינוי של מחליפו, יהלי רוטנברג, לא יובא מחר לאישור הממשלה. גם תקציב 2020 לא יובא מחר לאישור הממשלה, וזאת למרות הצהרות שר האוצר ישראל כ"ץ.

בראיון בחדשות 12 אמר כ"ץ: "מי שמעכב את התקציב ל-2020 זה כחול לבן. אבי ניסנקורן מעכב את הגשת התקציב דרך משרד המשפטים". שר האוצר נשאל על מריבה מאחורי הקלעים עם ניסנקורן, שהתראיין מוקדם יותר ל״פגוש את העיתונות״, ואמר שהוא פנה אליו לבקש שיאפשר לו להגיש את מיניו של יהלי רוטנברג לתפקיד החשב הכללי, והופתע מתשובתו השלילית.

החשב הכללי הוא האחראי בפועל על ביצוע תקציב המדינה, ומשרדו הוא שמאשר התקשרויות והוצאות של משרדי הממשלה. היעדר חשב כללי עלול לפגוע בפעילות משרדי הממשלה באופן מידי, מאחר ויש התקשרויות והחלטות שדורשות את אישורו. עד כה לא הכריז כ"ץ על מינוי ממלא מקום זמני לחזקיהו.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ביחס לתקציב אמר כ"ץ: "הגשתי תקציב ל-2020, כחול לבן התנגדו, ולא עבר תקציב. בסוף העברתי 411 מיליארד. צריך לאשר תקציב 2020 בהקדם, ותקציב לשנה הבאה עד פברואר". כ"ץ התייחס להחלטת הממשלה שלא לפתוח חנויות רחוב ואמר: "משרד הבריאות שגה. אנחנו הבאנו נתונים".

ניסנקורן אמר אמש בפגוש את העיתונות: "נעמוד מאחורי האמירה שלנו. אם לא יהיה תקציב ל-2021 עד סוף השנה הולכים לבחירות. בביטחון ובמאבק על הדמוקרטיה אנחנו מצליחים לעבוד בשביל האזרחים, בהיבט הכלכלי חברתי לא".