כבאות והצלה מחוז דרום פרסמו אתמול (רביעי) כי קיים חשש לחיי אדם, באירוע הצפה במרתף של בניין שנמצא בשלבי תמ"א ברחוב המעפילים באשדוד. 

"קומת המחסן והמקלט הוצפה עד לגובה של 3 מטרים מים עכורים", אמר ל'דבר' אלי כהן, דובר כבאות והצלה דרום,"השטח משמש בדרך כלל לצרכי בניייה, אבל מדי פעם ישנים בו הומלסים. אנחנו מנסים לשלול ולוודא שאין לכודים במרתף, מבצעים שאיבה של המים והצוללנים מתכוננים לעבודה".

האירוע הסתיים ללא נפגעים. 

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

הסיקור החי הסתיים. ניתן לקרוא את הסיקור כפי שהיה

משטרת ישראל: כלל חסימות בעקבות המזג אויר נפתחו לתנועה.​

אירוע באשדוד:

לוחמי האש, בשילוב צוללנים, עדיין סורקים את הבניין . "האירוע עדיין לא הסתיים, נמשיך לסרוק עד שעות הערב".

קשת כפולה מעל שמורת הטבע עין אפק. צילום דניאל הייטנר ריכטמן רשות הטבע והגנים

שמורת הטבע עין אפק. (צילום: דניאל הייטנר ריכטמן – רשות הטבע והגנים)

השירות המטאורולוגי: משעות הערב ולתוך הלילה הגשם ידרים עד לצפון הנגב, וקיים חשש לשיטפונות במדבר יהודה וים המלח.  

בלילה צפוי גשם לפרקים מלווה בסופות רעמים מצפון הארץ ועד לצפון הנגב. קיים חשש חמור משטפונות בנחלי המזרח, מדבר יהודה וים המלח. עדיין קיים חשש מהצפות לאורך מישור החוף. 

האירוע באשדוד הסתיים בשלום

כ-25 לוחמי אש, גם מתחנת אשדוד וגם ארציים, פעלו מהבוקר במקום, הפעילו מכונות שאיבה שפינו את המים ווידאו כי אין נפגעים במקום.

שמונה גולשי "קייט סרפינג" חולצו על ידי שוטרי יחידת השיטור הימי בחיפה לאחר שנסחפו לעומק הים ונשקפה סכנה לחייהם​

מטה טראמפ הגיש עתירה לעצירת הספירה במישיגן: לא נותנים לנו גישה לספירה

במטה עתרו לבית המשפט הפדרלי במדינה המתנדנדת שבשעות האחרונות נוטה לכיוון ביידן, בדרישה לעצור את הספירה בטענה שלא נתנו לאנשי מטה טראמפ גישה לעמדות הספירה ולא אפשרו למשקיפים לראות קלפיות שנפתחו לספירה.

מישיגן, על 16 האלקטורים שהיא מעניקה, היא אחת המדינות הקריטיות במאבק כרגע.

מסתמן: בתום הספירה בוויסקונסין - ביידן הוא הזוכה | במטה טראמפ דורשים ספירה חוזרת

עם מעל 98% מהקולות ובפער של קצת מעל 20 אלף קולות מסתמן כי ג'ו ביידן הוא הזוכה בוויסקונסין על 10 האלקטורים שלה, מדינה בה ניצח טראמפ בבחירות 2016. מדובר בזכייה משמעותי מאד עבור ביידן ובמטה טראמפ כבר הודיעו כי ידרשו ספירה חוזרת, זכות השמורה להם בשל הפער הנמוך בין המתמודדים.

ביידן נושא דברים בדלאוור: כאן העם שולט, הוא זה שמעניק את כוחו לנשיא

רשת CNN: ביידן מנצח במישיגן וגורף 16 אלקטורים | זקוק עדיין לניצחון בפנסילבניה או 2 מדינות אחרות

עם מישיגן לצידו עולה ביידן ל-253 אלקטורים ומתקרב לניצחון כשכעת מספיק לו לנצח בפנסילבניה או כל שתי מדינות אחרות מבין אלה שלא הסתיימה בהן הספירה עדיין: אריזונה, צפון קרוליינה, ג'ורג'יה ונבדה.

ספירת הקולות במחוז אלגני שבפנסילבניה נעצרה באופן זמני

בשל בעיות טכניות נעצרה הספירה והיא תימשך באופן ידני מחר

משטרת פילדלפיה עצרה חמוש שהיה בדרכו למרכז ספירת קולות בפנסילבניה

ככל שנמשכת ספירת הקולות בפנסילבניה הנשיא טראמפ מאבד את יתרונו במדינה שיכולה להעניק לו 20 אלקטורים. הנשיא קרא שוב ושוב באמצעים שונים "לעצור את ההצבעה" וטען כי מדובר בהונאת בחירות. הקולות שנספרים כעת הם קולות שהגיעו בדואר, דמוקרטיים בעיקרם. ללא זכייה בפנסילבניה אין לטראמפ סיכוי לזכות בארבע שנים נוספות בבית הלבן.

ביידן עודו מוביל גם בנבדה ובאריזונה

פנסילבניה: 99% מהקולות נספרו, ביידן מוביל ב-29 אלף קולות

ההכרזה על ניצחון לביידן מתקרבת: לאחר ספירת 99% מהקולות בפנסילבניה מוביל ביידן ב-29 אלף קולות. על פי הערכות הקולות שטרם נספרו ינטו לטובת ביידן, כך שהסיכוי של טראמפ לצמצם את הפער נמוך.

טראמפ צייץ בתגובה להכרזה על נצחון ביידן: "ניצחתי בבחירות האלה, ובגדול!"

ציוץ של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לאחר הכרזת רשתות התקשורת על נצחון ביידן

כוחות כיבוי והצלה בחדרה (צילום: כיבוי והצלה)

שירותי הכבאות דווחו הבוקר על חילוצים ב-15 מוקדים שונים בחדרה ופרדס חנה עקב הצפות מגשם, ביניהם מיניבוס, עם ארבעה נוסעים מבוגרים, שנכנס לתוך שלולית עמוקה בכביש ומים החלו לחדור ולהציף את תא הנוסעים. לוחמי היחידה לחילוצים מיוחדים הגיעו באמצעות סירת גומי אל המיניבוס וחילצו את הנוסעים בשלום.

פועל באתר בנייה באשדוד מעד בתוך שלולית ברחוב המעפילים ופונה במצב קל לבית החולים אסותא. הצפות נרשמו גם ביבנה וכפר סבא, שם דווח על לכודים באתר בניה.  

מד"א פרסמו כי העניקו טיפול רפואי ופינו לבתי החולים מספר נפגעים ממזג האוויר, בהם גבר כבן 50 באשדוד שסבל מהיפותרמיה ופונה במצב בינוני לבית חולים בעיר, גבר ואישה כבני 50 שחולצו מרכב שהוצף, ופועל כבן 35 שמעד בתוך שלולית מים גדולה ונפצע בגפיים.

בשל מזג האוויר נחסמו לתנועה: כביש 41 למערב ממחלף אשדוד לצומת ניר גלים, העליות מכביש 4 צפון ודרום למחלף יבנה, היציאה מכביש 4 לדרום לכביש 41 למערב. 

טבריה (צילום: מור הופרט)

על פי השירות המטארולוגי, צפוי היום גשם לפרקים מלווה בסופות רעמים בעיקר בצפון הארץ ולאורך מישור החוף וקיים חשש מהצפות שם. הרוחות יתחזקו. תחול ירידה בטמפרטורות והן יהיו נמוכות מהרגיל לעונה. משעות הערב ולתוך הלילה הגשם ידרים עד לצפון הנגב, וקיים חשש לשיטפונות במדבר יהודה וים המלח.  

כמויות הגשם הבולטות נמדדו בתחנות המדידה בנווה יער, בחרשים, בנמל אשדוד ובראש הנקרה, שם נמדדו 26.4 מילימטר גשם בין השעות 6 ל-9 הבוקר.