שר האוצר ישראל כ"ץ, טען היום (שני), בראיון לאולפן ynet, כי הקניונים במרכזי המסחר הפתוחים והשווקים ישובו לפעילות ביום שלישי הבא, אם התחלואה תאפשר זאת.

"פתיחת חנויות הרחוב נעשתה בדיוק בהתאם להחלטות קבינט הקורונה, בהתאם למתווה ששת השלבים שמשרד הבריאות הציג לפי מדדי תחלואה", אמר כ"ץ, "לצערי, דחו בשבוע את פתיחת חנויות הרחוב. הן נפתחו אתמול והן עובדות לפי התו הסגול, עם הגבלה של עד ארבעה לקוחות בו זמנית. יש החלטה שלפיה ביום שלישי הבא ייפתחו הקניונים במרכזי המסחר הפתוחים והשווקים, ואם מדדי התחלואה יאפשרו, צריך לקיים זאת".

ביחס לעמדת משרד הבריאות, לפיה שלבי היציאה מהסגר צריכים להיקבע בתאם למדדים ולא רק לפי תאריכים, אמר השר: "כל הדיבורים באמצע, מתוך משרד הבריאות, הם דיבורים מיותרים. הם הגישו את התוכנית".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

שר האוצר מתח ביקורת על התנהלות משרד הבריאות. לדבריו, "היה לנו דיון מרתק עם מומחים חיצוניים בתחום הבריאות, שדווקא תמכו במדיניות האוצר. אבל בסוף, כשעומדת להתקבל ההחלטה, קמים מישהי או מישהו ממשרד הבריאות ומשמיעים דברים הפוכים. קשה מאוד לנהל דיונים בצורה הזאת. אף אחד לא רוצה סגר שלישי, אבל לא ייתכן שלא נוכל לצאת מהסגר השני".

אתמול נפתחו מחדש חנויות הרחוב, אך בהתאם להחלטת קבינט הקורונה, נאסרה פתיחתן של חנויות הפועלות במתחמי קניות פתוחים או בשווקים. רשת 'ביג' עתרה לבג"צ בטענה כי מדובר במדיניות מפלה ושרירותית.