מענק של 2,000 שקלים יועבר למי שנמצא באבטלה ממושכת בעקבות משבר הקורונה. כך על פי הסכם בין משרד האוצר לביטוח הלאומי שאושר היום (רביעי) בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות בראשות ח"כ חיים כץ (הליכוד).

המענק יינתן באופן חד פעמי למי ששולמו לו דמי אבטלה בעד תקופה של 100 ימי אבטלה בין ה-1 במרץ ל-17 באוקטובר 2020 – בין אם רצופים ובין אם לאו, ובתנאי ששכרו הממוצע היה נמוך מהשכר הממוצע במשק.

כמו כן יינתן המענק למי שזכאי למענק הסתגלות מיוחד לבני 67 ומעלה. על פי ההערכות כ-400 אלף איש יהיו זכאים למענק. בני זוג הזכאים שניהם למענק יקבלו תוספת של 500 שקלים כל אחד, כלומר מענק של 5,000 שקלים למשק הבית.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

שר האוצר, ישראל כ"ץ: "כפי שהבטחתי, לא נשאיר אף אחד מאחור. מענקים אלו יסייעו למי שמובטל תקופה ממושכת ונשחק בהכנסתו בעקבות הסגר וההגבלות הבריאותיות".

ח"כ חיים כץ הביא את הנושא לדיון בוועדה, לאחר שלפני כשבועיים סירב להצביע עליו, ודרש שיינתן מענה גם לחיילים בעלי משפחות ומתנדבי שירות לאומי שפוטרו בשל משבר הקורונה ואינם זכאים לדמי אבטלה. נושא זה יידון ככל הנראה בצמוד להסדרת נושא מענקי החזרה לעבודה למובטלים.

בינתיים, העלה היום ח"כ כץ את מענק האבטלה הממושכת לדיון, במטרה שלא לעכב עוד את המענה והסיוע. בנוסף, הוועדה דנה היום גם בסוגיית המענה והתשלום לעובדים בבידוד, אך לא הגיעה להסכמות – ודיוניה בנושא זה יתחדשו ביום ראשון.