חוק איי התיירות אושר במליאת הכנסת בקריאה שניה ושלישית. החוק שהוצע על ידי חבר הכנסת, איתן גינזבורג (כחול לבן), מסמיך את הממשלה להכריז על אילת וים המלח כאיי תיירות ׳נקיים מקורונה׳ ובכך תתאפשר פתיחת המלונות ועסקי התיירות בעיר. הכניסה של תיירים לערי הנופש תהיה כפופה לבדיקת קורונה מהירה.

במהלך אישור החוק לקריאה ראשונה דרשו מספר חברי כנסת לשנותו כך שיאפשר לממשלה להכריז על עוד מקומות מלבד אילת וים המלח כאיי תיירות ירוקים. התנגדותו של שר הבריאות עצרה את תהליך החקיקה למשך יומיים עד להחזרת החוק לנוסחו המקורי.

לאור התנגדות שר הבריאות להקלות שונות שביקשו חברי הכנסת להכניס לחוק, כינס ראש הממשלה נתניהו את יו"ר ועדת החוקה, חבר הכנסת משה אשר (ש"ס), שר הבריאות, יולי אדלשטיין והשר המקשר לכנסת, דודי אמסלם, לפגישה שאחריה הוציא נתניהו הודעה: ״הושג פתרון מצוין״. נתניהו הודה ליו"ר הוועדה ולשרים אדלשטיין ואמסלם והוסיף ״לא רק שתושבי אילת ותושבי ים המלח מברכים, כל אזרחי ישראל מברכים אתכם״.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

במהלך היום, תוך כדי הדיונים בוועדה התברר שמשרד הבריאות כלל לא ערוך לקיים את הבדיקות הדרושות כדי לאפשר את הפעלת התוכנית. לקראת סוף הדיון, בעת ההצבעה על סעיפי החוק, אישר נציג משרד הבריאות ד"ר אודי קלינר, המשנה לראש שירותי בריאות הציבור כי בתוך מספר ימים תהינה בדיקות זמינות להפעלת התוכנית.

ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, שבילה בשבועיים האחרונים במסדרונות הכנסת, הודה למי שפעלו להעברת החוק ואמר שהעיר ערוכה ומוכנה לוגיסטית לטפל במשימות שבתחום אחריותה.

״אנחנו מצפים שגם הגורמים האמונים על תחום הבדיקות המהירות בממשלת ישראל יפעלו בדחיפות ובמהירות להפעלת מערך הבדיקות. זהו יום שמח במיוחד ובשורה נהדרת שאנו מביאים לעיר אילת, לתושביה ולכלכלת העיר״.

לדבריו, ללא החוק, פתיחת העיר לא היתה נראית באופק והמשמעות הכלכלית והחברתית והנפשית היתה קשה. המתווה שעבר בחקיקה מקדים משמעותית את פתיחת העיר ומאפשר רציפות של פעילות וחיים כלכליים, תוך שמירה על בריאות התושבים והנופשים בה