האופרה הישראלית מתכוונת לפטר 53 זמרי מקהלה, כך על פי פרסום של חדשות 12. הזמרים קיבלו השבוע מכתבי שימוע לפני פיטורים וכך למדו שההנהלה קיבלה החלטה לפרק את המקהלה.

צח גרניט, מנכ"ל האופרה, הסביר שעל פי בדיקות שנעשו ברחבי העולם התגלה כי בהופעות של מקהלות היו הדבקות קורונה באחוזים גבוהים. "קיבלנו החלטה למען מאות עובדים אחרים של הבית הזה לקיים עונה בלי מקהלה, עד כמה שההחלטה הזאת קשה. כשנוכל לעשות פה הפקות עם מקהלה, יהיו בבית הזה הפקות עם מקהלה. זה היה ויהיה". לשאלה אם בהמשך תחזיר ההנהלה את הנגנים לעבודתם ענה גרניט: "אין לי שמץ של מושג".

גרניט הוסיף כי בכוונת האופרה להמשיך לקיים הופעות בשיטת הקפסולות עם כמות מצומצמת של אמנים בכל הפקה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

איגוד השחקנים שחם פנה לשר התרבות בדרישה לעצור את הפיטורים. באופרה החליטו לקיים את השימועים אך לא להחליט סופית. על פי הפרסום, בשבועיים הקרובים ינסו הגורמים השונים למצוא פתרון ולמנוע את הפיטורים.

מלשכת שר התרבות והספורט, חילי טרופר, נמסר: "מהרגע בו נודע לנו על הכוונה לפטר עובדים אנו מנסים יחד עם כל הגורמים להגיע לפשרה ראויה ומכבדת. היום התקיימו מספר פגישות חשובות בהן הוחלט כי הצדדים יחזרו אל שולחן המשא ומתן. עולם התרבות נמצא בימים מורכבים ואנו נעשה ככל שביכולתנו כדי למנוע פיטורי עובדים".