חברת דירוג האשראי S&P הותירה אתמול (שישי) את דירוג האשראי של ישראל ברמה של AA- ואת תחזית הדירוג לעתיד "יציבה". זאת, לאחר שבחודשים האחרונים התריעו גורמים במשק ובעיתונות הכלכלית על ירידה צפוי של דירוג האשראי. לפני שלושה שבועות הותירה גם חברת הדירוג מודיס את הדירוג של ישראל על כנו.

בהודעת ההחלטה מפרטת חברת S&P נקודות חוזקה רבות של המשק הישראל, ביניהן: חשבונות חיצוניים גדולים, מדיניות מוניטרית גמישה שמפעיל בנק ישראל, מאגר גדול של חסכון מקומי וכן כלכלה מגוונת וצומחת.

ב-S&P חוזים שישראל תתחיל בצעדים פיסקליים מצמצמים במחצית השניה של 2021. הם מעריכים כי כלכלת ישראל תקטן ב-5% בשנה הנוכחית, ותגדל ב-4.5% בשנה הבאה. בדוח מתייחסת החברה גם למתיחות הפוליטית ולאפשרות לבחירות בחודשים הקרובים.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס להודעת S&P: "עוד הבעת אמון מרשימה במדיניות הכלכלית שאנו מובילים כשחברת דירוג האשראי העולמית S&P משאירה את דירוג האשראי של ישראל ברמתו הגבוהה ללא שינוי בזמן משבר הקורונה העולמי, ובשעה שהיא הורידה את דירוג האשראי למדינות מפותחות. נמשיך להוביל את כלכלת ישראל באחריות ונסייע לעסקים, עצמאים, שכירים ולכל מי שנפגע ממשבר הקורונה."

שר האוצר, ישראל כ"ץ: "ההחלטה של חברת S&P להשאיר את דירוג האשראי של מדינת ישראל בדרגת A.A – עם תחזית יציבה, היא הבעת אמון גדולה בכלכלת ישראל וציון לשבח למדינת ישראל. אני מודה לחשב הכללי היוצא רוני חזקיהו, שהוביל את עבודת משרד האוצר מול חברות הדירוג, ולגורמי המקצוע באוצר על תרומתם החשובה להישג החשוב".