עיתון ה'ניו יורק טיימס' דיווח היום (שבת) כי עבדאללה אחמד עבדאללה, מספר שתיים בארגון הטרור אל-קעידה חוסל לפני שלושה חודשים באירן, על ידי סוכנים ישראלים, לבקשת ארה"ב.

עבדאללה, שנודע גם בכינוי אבו-מוחמד אל מסרי, היה אחראי לשני פיגועי תופת בשגרירויות ארה"ב באפריקה ב-1998, בהם נהרגו מאות בני אדם. הוא נורה על ידי רוכבי אופנוע ברחובות טהרן ב-7 באוגוסט, יום השנה להתקפות. מן הירי נהרגה גם בתו מרים, אלמנתו של חמזה בין לאדן, בנו של מנהיג הארגון אוסאמה בן לאדן.

עבדאללה, שהיה בן 58, היה אחד מהמנהיגים המייסדים של אל-קעידה, ונחשב למי שעתיד להנהיג אותו לאחר המנהיג הנוכחי שלו, איימן א-זהרי. הוא נמצא זמן רב ברשימת הטרוריסטים המבוקשים ביותר של ה-FBI האמריקני, בעקבות מעורבותו בפיגועים הקטלניים בשגרירויות ארה"ב בקניה ובטנזניה ב-1998, בהם נהרגו 224 בני אדם ונפצעו מאות.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

הדיווח של הניו יורק טיימס מתבסס על ארבעה אנשי מודיעין. עוד דווח כי לא ברור מה היתה מעורבותה של ארה"ב באירוע, על אף שהיא עוקבת במשך שנים אחר תנועותיהם של אנשי אל-קעידה באירן.

עד כה ישראל, אירן, ארה"ב ואפילו ארגון אל-קעידה עצמו לא הודיעו על ההתנקשות או על מותו של עבדאללה. באירן ניסו לכסות על האירוע ופרסמו כי ההרוג באירוע הוא אדם אחר. נכון להיום (שבת) עבדאללה עדיין מופיע ברשימת הטרוריסטים המבוקשים ביותר באתר ה-FBI, ומוצע פרס של 10 מיליון דולר עבור מידע שיוביל ללכידתו.