אוניברסיטת ג'ונס הופקינס, העוקבת אחר התפשטות הקורונה בארה"ב, דיווחה ביום שישי על 184,514 חולים מאובחנים ביממה. שיא חדש של מספר חולים ביום במדינה. המספר הגדול של החולים הוביל גם לשיא עולמי של 656,533 מאובחנים  בכל העולם.

מספר המתים מקורונה בארה"ב עלה לראשונה מעל לרבע מיליון בני אדם, ומספר המתים בעולם עלה ל-1.3 מיליון. מספר החולים המאושפזים ברחבי ארה"ב הוא הגבוה ביותר מאז פרוץ המגפה. לפחות 68,516 חולים מאושפזים, ביניהם 32,307 חולים במצב קשה או אנוש.

קופה בסופרמרקט בניו יורק (צילום: Colleen Michaels/shutterstock).

מספר החולים צפוי לעלות בימים הקרובים על פי הערכות המומחים בארה״ב. ד"ר ויויק מורט'י, יועצו לענייני קורונה של הנשיא הנבחר ג'ו ביידן, אמר: ״זהו יום עגום למדינה, מספר המקרים מזנק, אנחנו רואים את בתי החולים מתמלאים ואת מניין המתים מטפס״.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ויויק סבור שהימים הקרובים קריטים ״זה רגע חשוב מאוד עבורנו, למה שנעשה במהלך השבועות הקרובים תהיה השפעה גדולה מאוד: האם ההתפשטות תגדל או שנצליח להשתלט עליה״. הוא הוסיף שלקראת חג ההודיה אנשים צריכים לשאול את עצמם האם הם מתכוונים לנקוט באמצעי זהירות כמו מסכה בעת ביקוריהם בבתים כי ״אם לא, אתם חושפים עצמכם ואחרים לסכנה״.

הנשיא המכהן טראמפ, ערך מסיבת עיתונאים ראשונה מאז נחשפו תוצאות הבחירות ודיבר על החיסון למגפת הקורונה: ״על ידי מתן החיסון לאנשים בסיכון גבוה נוכל להוריד את מספר המאושפזים. יש לנו את מערכות הבדיקה הטובות ביותר בעולם. אנחנו בודקים יותר מכל מדינה בעולם, לכן יש לנו יותר מקרים מדווחים.

״התהליך יתחיל מייד. מיליוני מנות של חיסון ייכנסו דרך הדלת. באפריל החיסון יהיה זמין לכלל האוכלוסייה, מלבד מדינת ניו יורק, שבה המושל החליט, מסיבות פוליטיות, לחכות עם החיסון. לא נוכל לשלוח חיסון למדינה שלא תיתן אותה לאנשים מיד. המושל יגיד לנו כשהוא מוכן״.

טראמפ מנה רשימה ארוכה של טיפולים וחיסונים שהממשל מתכוון להפיץ, או כבר החל להפיץ, ושיבח את חברות התרופות על מוכנותן לשתף פעולה. הנשיא שיבח את מערך ייצור מכונות ההנשמה וחליפות המגן: ״כל מי שביקש מכונת הנשמה קיבל אותה. עשינו עבודה מדהימה עם זה. אנחנו מייצרים אלפים בחודש״.