ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הערב (שלישי) עם הנשיא הנבחר של ארה"ב ג'ו ביידן. על פי הודעת משרד ראש הממשלה, ביידן חזר על מחויבותו העמוקה למדינת ישראל ולביטחונה.

ראש הממשלה נתניהו אמר לנשיא הנבחר שהקשר המיוחד בין ישראל לארה"ב הוא נדבך יסוד בביטחונה של ישראל ובמדיניותה. השניים סיכמו להיפגש בזמן הקרוב כדי לדון בנושאים הרבים שעומדים על הפרק וחזרו והדגישו את הצורך להמשיך לחזק את הברית האיתנה בין ארה"ב לישראל.

מוקדם יותר שוחח עם ביידן גם נשיא המדינה, ראובן ריבלין, שבירך אותו על ניצחונו "לארה"ב אין בת ברית חזקה יותר ממדינת ישראל, אין חזקה מהחברות בין העם האמריקני והעם בישראל, ולנשיא בארצות הברית אין חבר גדול יותר מנשיא במדינת ישראל כפי שהוכחנו לאורך השנים", אמר הנשיא לביידן.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ריבלין הוסיף כי "כחבר ותיק של מדינת ישראל אתה יודע שחברותנו נעוצה בערכים הניצבים מעל לפוליטיקה המפלגתית ואין לנו ספק, שתחת הנהגתך ארה"ב מחויבת לביטחונה ולשגשוגה של ישראל".

עוד ציין הנשיא ריבלין כי הוא מצפה לעבוד עם הנשיא הנבחר לבניית גשרים נוספים ותקווה לאזור כפי שהביאו הסכמי אברהם שנחתמו לאחרונה. "שמחתי לקבל את פניך בירושלים כסגן הנשיא, ואשמח לקבל את פנייך פה בירושלים כשתגיע לבקר כנשיא", אמר ריבלין וביקש מביידן להעביר את איחוליו גם לסגנית הנבחרת, קמלה האריס.​