שר התרבות והספורט חילי טרופר ויו"ר מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל הילה קניסטר בר דוד, סיכמו היום (רביעי) על תוספת תקציבית לספורט הנשים. מדובר בכ-2.5 מיליון שקלים תוספת, אשר יוזרמו לתקציב השוטף של קבוצות ליגת העל לנשים נשים בענפי הכדור וכן לפיתוח תשתיות באגודות ספורט הנשים.

הילה קניסטר בר-דוד, מנהלת העל בענפי הכדור: "מדובר בתוספת ראשונה אליה הגענו לאחר מאמצים רבים. תוספת שהיא תוצאה של השקפה משותפת שלי ושל שר התרבות והספורט חילי טרופר, בכל הנוגע לצורך בשינוי מצב ספורט הנשים בישראל".

יו"ר מנהלת ליגות לנשים, הילה קניסטר בר-דוד ושר התרבות והספורט, חילי טרופר (הצילום: באדיבות מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל.)

"תוספת התקציב לספורט הנשים תאפשר לא רק לדבר על שוויון – אלא גם לעשות שוויון. אמר שר התרבות והספורט, חילי טרופר. "אמנם הדרך ארוכה אך מדובר בצעד משמעותי מאוד. התקציב המוגדל יאפשר להרחיב ולהעמיק פעילויות וחשיפה בענפי העל ויסייע לענפי הכדור לייצב פעילות והשפעה בנושא שינוי עמדות. נושא חיזוק המודעות והחשיבות בישראל לספורט ילדות, נערות ונשים ושינוי עמדות הוא חלק מהחתירה לשוויון אמיתי בחברה הישראלית".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ארגון שחקני ושחקניות הכדורגל בירך על ההחלטה: "צעד בכיוון הנכון. מתחילים לתקן את האפליה הממוסדת". יו"ר הארגון, קארין סנדל: "ספורט הנשים בישראל סובל מהזנחה ארוכת שנים. 2.5 מיליון שקלים לא ימחקו את האפליה הממושכת ולא יתנו מענה לכל הבעיות בתחום, אך ברור שיש פה צעד בכיוון הנכון. כולי תקווה שהמגמה תימשך ושספורט הנשים יקבל את מירב המשאבים. בהכירי את השר ואת אנשי משרדו, אני מאמינה שכך יהיה".