בהמשך להסכם השלום שנחתם בין ישראל לבחריין לפני כחודש, קיימו הערב (רביעי) ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר החוץ של בחריין, עבד אללטיף אלזיאני ומזכיר המדינה האמריקני, מייק פומפאו הצהרה משותפת בירושלים.

"היום אנחנו עושים היסטוריה שוב", אמר נתניהו, "זה הביקור הרשמי הראשון מממלכת בחריין בישראל. זו אבן דרך חשובה בדרך לקידום השלום בין האומות ובאזור. היום אנחנו מרחיבים את היחסים הרבה יותר. אנחנו יוצרים כוח כלכלי עצום לטובת רווחתם של אנשינו. עושים זאת עכשיו, בעודנו מדברים – לא בעתיד הרחוק. השמיים אינם הגבול יותר. היום המלך חאמד ואני בונים גשר של שלום שרבים יעברו בו בעתיד".

שר החוץ הבחרייני, אלזיאני, אמר: "השלום יהיה שלום חם שיספק טובות משמעותיות לבני העמים. תיירות, בנקים, בריאות, תקשורת, טכנולוגיה, חינוך – את כל אלה נקדם. שירותי תעופה בין בחריין לישראל – נקיים למעלה מ-14 טיסות שבועיות בין בחריין לישראל – לחיפה, תל אביב, אילת. נושא הוויזה יוסדר בדצמבר".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מזכיר המדינה האמריקני, פומפאו: "אנו מקווים שיהיו עוד הרבה יותר הסכמים בהמשך, נוסף על השניים שהיו עכשיו. ההסכמים האלה פותחים אפשרויות מעולות למסחר ולשיתוף פעולה כלכלי בעתיד. זה קידום ברית חשובה שמבודדת את אירן. מקדמים את חופש הדת – מוסלמים יוכלו להתפלל באל אקצה, כעת כשהגבולות נפתחים. זה סימן לעושר ושגשוג במזרח התיכון".

הנשיא ראובן ריבלין ושר החוץ של בחריין ד"ר עבד אללטיף אלזיאני (צילום: מארק ניימן / לע"מ)

הנשיא ראובן ריבלין נועד הבוקר אף הוא עם שר החוץ הבחרייני. "הידידות החדשה בין ישראל לבחריין, ולבין מדינות נוספות באזורנו, מבהירה כי השלום אפשרי, והעולם לא יחכה" אמר ריבלין. "לפלסטינים ברצוני להבהיר כי ישראל רוצה לחיות בשלום במרחב. יהודים ומוסלמים, כולנו בניו של אברהם, ישראלים ופלסטינים – לא נגזר עלינו לחיות יחד, נועדנו לחיות יחד. הגיע העת לבנות אמון ולעשות שלום".