262 אלף ישראלים יקבלו מהביטוח הלאומי עד מחר (שישי) את מענק האבטלה החד פעמי בסך 2,000 שקלים, ישירות לחשבונות הבנקים שלהם – זאת שלושה ימים בלבד לאחר כניסת החוק לתוקף.  מהביטוח הלאומי נמסר כי הרוב המוחלט של הזכאים יקבלו את המענק כבר השבוע, ואילו היתר יקבלו אותו לכל המאוחר בשבוע הבא.

נכון להיום בבוקר השלים כבר הביטוח הלאומי את התשלום ללמעלה מ-246 אלף מקבלי קצבת אבטלה, בסכום כולל של כ-480 מיליון ש"ח, ולעוד כ-15.5 אלף אזרחים זכאים מעל גיל 67 בסכום של למעלה מ-31 מיליון שקלים.

המענק משולם למי שקיבלו דמי אבטלה או מענק הסתגלות לבני למעלה מ-67 במשך 100 ימים בין תחילת מרץ ל-17 באוקטובר (לא בהכרח ברצף), ושכרם הממוצע היה נמוך מ-10,551 ש״ח. באם שני בני הזוג זכאים למענק אבטלה ממושכת, הם מקבלים תוספת למענק בסך 500 ש״ח, כלומר מענק בסך 2,500 ש״ח.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מהביטוח הלאומי נמסר: ״מחודש מרץ עובדי הביטוח הלאומי עובדים בתחושת שליחות לאומית על מנת לספק את המענקים, דמי אבטלה וגמלאות נוספות – באופן המהיר והטוב ביותר עבור האזרחים הזקוקים לכך. משבר הקורונה הביא עימו אתגרים בריאותיים וכלכליים רבים שגרמו לעלייה חדה בפניות אל הביטוח הלאומי. אנו חדורי מוטיבציה להמשיך ולשרת את הציבור בשעה זו, וכל אימת שנצטרך״.