מדליית כסף לטל פליקר (משקל עד 66 ק"ג) באליפות אירופה המתקיימת בצ'כיה. פליקר סיים הערב (רביעי) יום קרבות נהדר, עם הפסד בגמר לספרוב האזרי. זהו הישג שיא לג'ודוקא הישראלי, שבעבר זכה במדליית הארד באליפות העולם 2017 ובמדליית הארד באליפות אירופה 2018. הניצחון יעניק לו נקודות זכות בהתמודדות על הכרטיס לאולימפיאדת טוקיו מול ברוך שמאילוב, שהודח הבוקר בסיבוב הראשון.

פליקר (עד 66 ק"ג) החל את דרכו בתחרות בניצחון מהיר על לוקאס שאה מפינלנד 33 שניות בלבד מפתיחת הקרב. לאחר פגש את הפורטוגלי סרגי אוליניק, פליקר השיג יתרון ווזארי ובהמשך ספג הפורטוגלי עונש שלישי שנתן את הניצחון לישראלי.

טל פליקר זוכה במדליית הארד בגרנד פרי תל אביב בג'ודו, 23 לינואר 2020 (צילום: אלן שיבר, באדיבות איגוד הג’ודו)

ברבע הגמר המשיך פליקר עם ניצחון נוסף ביתרון עונשים על דניאל רומן פרס הספרדי. בחצי הגמר, חיכה פליקר פליקר ואז'ה מרגאשווילי מגיאורגיה, שזכה עם פליקר בצוותא במדליית הארד באליפות העולם בבודפשט ב-2017. פליקר השיג יתרון ווזארי מהיר שהספיק לו לניצחון.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בקרב הגמר פגש פליקר באורקן ספרוב האזרי, מדליסט הכסף מאליפות העולם ב-2017. לאחר שפליקר עלה ראשון על הלוח עם ווזארי הצליח ספרוב לבצע איפון וניצח בקרב.

ברוך שמיאלוב (עד 66 ק"ג) הודח בקרב הראשון בתחרות לאחר הפסד לבוגדן יאדוב מאוקראינה. מתן שני (עד 60 ק"ג) הודח גם הוא בקרב הראשון לאחר הפסד למירק אקקוס מטורקיה. נבחרת הנשים לא המריאה לאליפות לאחר שהתגלה ששתיים מחברות הנבחרת חיוביות לקורונה ולכן כל הנבחרת נאלצה להיכנס לבידוד. מחר יגיע תורו של טוהר בוטבול (עד 73 ק"ג) להתמודד באליפות.