היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט פנה אתמול (חמישי) לשר האוצר ישראל כ"ץ בבקשה למנות באופן דחוף חשב כללי למשרד האוצר. שר האוצר ענה כי מנדלבליט צודק, והוא מקווה כי יתאפשר לו למנות את המועמד שלו לתפקיד, יהלי רוטנברג, כבר ביום ראשון.

"אני פועל ללא לאות כדי לוודא שזה יקרה כבר בישיבת הממשלה ביום ראשון הקרוב" אמר השר כ"ץ. מינוי רוטנגברג שאושר על ידי ועדת המינויים נבלם על ידי כחול לבן, שדורשים שיאשרו גם להם מינוי בכירים.

במכתב כתב מנדלבליט כי תפקידי החשב "כוללים בחובם היבטי שמירת סף מהותיים. כך בשנת תקציב רגילה, וכך גם בשנה בה מנוהלים תקציב המשכי". היועץ המשפטי ציין כי כדי לקיים התקשרות של מעל 2.5 מיליון שקלים בפטור ממכרז נדרש אישור חשב, ופירט כמה התקשרויות דחופות שנמצאות על הפרק ונדרש בהן אישור חשב: "התקשרויות לצורך ביצוע בדיקת קורונה, אספקת דלקים לרכבי המשטרה, מוקד 118 במשרד הרווחה והתקשרויות עם קרנות אשראי לסיוע לעסקים בערבות המדינה".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מנדלבליט ציין כי עדיף לאייש את התפקיד במינוי קבוע, אך "מצב בו לא מכהן בתפקיד ולו ממלא מקום הוא מוקשה אף יותר". עוד הוסיף: "על כן, אבקשך למצער לפעול להטלת תפקידי החשב הכללי באופן דחוף על עובד מעובדי משרדך, וזאת עד למינוי קבוע".

עד כה סירב כ"ץ למנות ממלא מקום לתפקיד החשב הכללי, בטענה כי אין סיבה לעשות זאת כשיש אדם מתאים לתפקיד, וכי על כחול לבן לאפשר את מינויו של רוטנברג. אם כחול לבן ימשיכו בסירובם ולא יסכימו להביא את המינוי לאישור הממשלה בראשון עלול כ"ץ להדחק לפינה בנושא זה. נכון לעכשיו סדר יום ישיבת הממשלה לא כולל את המינוי.