המחאה נגד ראש הממשלה נתניהו, והתמודדות ממשלתו עם מגפת הקורונה והמשבר הכלכלי, נמשכה במוצאי שהת למרות מזג האוויר הסוער. מפגינים יצאו אחר הצהרים לגשרים ולכיכרות ברחבי הארץ, ושיירות של מכוניות עשו דרכן אל מעונו הרשמי של ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים ואל ביתו הפרטי בקיסריה. בקיסריה ובירושלים הפגינו כמה אלפי בני אדם.

בשבוע האחרון התחוללה סערה תקשורתית סביב מחאה שקיימו קומץ מפגינים, תומכי ראש הממשלה, מול בית משפחת פרקש המתגוררת בסמיכות למשפחת נתניהו בקיסריה. משפחת פרקש שכלה את בנה תום במלחמת לבנון השנייה, אך המפגינים השמיעו קריאות נגד המשפחה, לרבות איחולים כי יאבדו בן נוסף, בשל תמיכתם במפגינים נגד ראש הממשלה.

הפגנת תומכי נתניהו מול בית המשפחה השכולה תועדה בצילומי וידאו, וזכתה לגינוי חריף, מצד הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי, נשיא המדינה ראובן ריבלין, ומפלגות האופוזיציה. גם ראש הממשלה הסתייג מההפגנה. במשטרת ישראל הודיעו כי הם מתכוונים להגיש כתבי אישום נגד אלו שגידפו את המשפחה השכולה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ארבעה חשודים נעצרו או עוכבו לחקירה במהלך הערב בחשד לתקיפת אזרחושוטרים.

מתנועת הדגלים השחורים נמסר לקראת ההפגנות: ״הידיעה שמשפחת נתניהו מעורבת לכאורה בארגון הפגנה נגד משפחות שכולות היא בושה עצומה שצריכה לזעזע כל בית במדינת ישראל. משפחת פרקש היקרה איבדה את בנה בהגנה על המולדת, אנו כל בני ובנות בית ישראל חייבים להם חוב עצום. נגיע היום להתבייש ולהתנצל בשם כל מדינת ישראל – נגיע גם כדי  לעשות הכל כדי להעיף מבית ראש הממשלה את האדם שאחראי לפרימת החברה הישראלית, מי שמסית ומארגן לכאורה הפגנות מול בתיהם של משפחות שכולות. מדינת ישראל חייבת לעלות על מסלול חדש של ערבות הדדית, עבודה משותפת מול האתגרים העצומים העומדים בפנינו".

בתנועת 'קריים מינסטר' שאחד ממוביליה, סדי בן שטרית, צולם השבוע כשהוא משווה את התהליכים שמוביל ראש הממשלה נתניהו לאלו של גרמניה בשנות ה-30, ביקרו את כוונת המשטרה כתב אישום נגד בן שטרית: "לאחר הפרסום כי המשטרה מעוניינת להגיש כתבי אישום הזויים נגד ראשי המחאה, למרות הגשם הסוער שירד הלילה, והקור הצפוי הערב בירושלים, יגיעו פעילי 'קריים מיניסטר' לבלפור להפגין נגד התהליכים המדאיגים שעליהם חתום במשך עשרים וחמש השנים האחרונות בנימין נתניהו, וביניהם – התסה ואלימות כלפי מתנגדיו, רידוד השיח, הפיכת המשטרה לפוליטית, רדיפת שומרי סף ואנשי תקשורת, סימון אנשים כבוגדים, הסתה נגד אזרחים ערבים, ריסוק הכנסת והחלשת הדמוקרטיה ועוד".