הממשלה אישרה היום (ראשון) את מינויו של רו״ח יהלי רוטנברג לחשב הכללי במשרד האוצר. רוטנברג יכנס לתפקיד שלא היה מאויש מאז תחילת החודש מאז פרש רוני חזקיהו מהתפקיד. הוא יכהן בתפקיד עד ינואר 2026.

המינוי אושר לאחר מאבק פוליטי מתמשך, בו כחול לבן ביקשה למנות גם היא בכירים בתמורה לאישור המינוי. לבסוף אושר היום גם מינויו של הוד בצר לתפקיד מנכ"ל משרד ראש הממשלה החליפי בני גנץ. אי מינויו של חשב כללי פגע בהתנהלות השוטפת של הממשלה, והיועמ"ש מנדלבליט קרא לכ"ץ למנות בהקדם חשב, גם אם זמני.

רוטנברג (46), רואה חשבון מוסמך, בעל תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים מאונ' בר אילן. הוא צפוי להיכנס לתפקידו בימים הקרובים, עם סיום תקופת העסקתו בבזק.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

רוטנברג כיהן בשורה של תפקידים בכירים באגף במשך כ- 13 שנה לרבות ראש חטיבת המימון והאשראי, החשבונאי הראשי, חשב בכיר מטה חשכ״ל, סגן חשב משרד החינוך ועוד. ב-2017 פרש ממשרד האוצר, ומאז כיהן כסמנכ"ל כספים וכמנהל כספים ראשי בחברת בזק.

במסגרת תפקידיו לאורך השנים היה אחראי על תחומים מקצועיים רחבים וביניהם תחומי המקרו ומימון החוב הממשלתי, כלי ערבויות המדינה, אשראי לעסקים, הלוואות המדינה, ניהול הנזילות הממשלתית, הכנסות וגביה, ועוד.

שר האוצר, ישראל כ"ץ: "רו״ח יהלי רוטנברג הוא איש מקצוע מהמעלה הראשונה, בעל חשיבה יצירתית והכרה עמוקה עם משרד האוצר והמשק הישראלי. לאחר שמילא בהצטיינות שורה של תפקידים במשרד, אני משוכנע שיחד נוכל לקדם את המדיניות אותה אני מוביל במשרד, כדי להבטיח את חוסנו ויציבותו של המשק הישראלי, תוך הפגנת סולידריות ורגישות חברתית כלפי בעלי העסקים, העצמאיים והשכירים במהלך המשבר הכלכלי. אני מאחל ליהלי בהצלחה במילוי תפקידו ומשוכנע שהוא יתמודד בצורה מיטבית למול האתגרים הרבים העומדים בשעה זאת, בפני משרד האוצר בכלל ובתפקיד החשב הכללי בפרט״.​