אסטרהזניקה: יעילות החיסון שלנו מגיעה ל-70%. לאחר שביום שישי האחרון הודיע משרד הבריאותעל חתימת חוזה לאספקת 10 מיליון מנות חיסון מחברת התרופות הבריטית, מודיעה הבוקר (שני) החברה על תוצאות הניסויים האחרונים בחיסון שהיא מנפתחת יחד עם אוניברסיטת אוקספורד.

משרדי חברת התרופות הבריטית אסטרהזניקה (צילום: AP Photo/Alastair Grant, file)

לדברי החברה, החיסונים הפגינו יעילות של בין 62% ל-90%, בהתאם למספר משתנים, והיעילות המשוכללת עומדת על מניעת הדבקה ב-70% מהמתחסנים. לא נרשמו אירועי בטיחות משמעותיים במהלך הניסוי, ומקבלי החיסון הפגינו חסינות כ-14 ימים לאחר קבלת המנה השנייה של החיסון.

אסטרזניקה הודעה כי תגיש לרשויות הבריאות ברחבי העולם ולארגון הבריאות העולמי בקשות לתחילת שימוש בחיסונים שלה בנוהל חירום, בדגש על אספקה מהירה למדינות בעלות הכנסה נמוכה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

פרופסור אנדרו פולארד, ראש צוות ניסוי החיסון מטעם אוניברסיטת אוקספורד, אמר: "הממצאים מעידים על יעילות חיסון של כ-90% בעבור אחד ממתווי החיסון שלנו, ושימוש במתווה הזה יאפשר לחסן יותר אנשים על בסיס אספקת החיסון הקיימת".

הודעת החברה מגיעה כשבוע לאחר שמודרנה ופייזר, אשר גם איתן חתמה מדינת ישראל על חוזי אספקת חיסונים, הודיעו על יעילות של 95% בחיסונים שלהן.