המטפס הישראלי רם לוין סיים הערב (שני) במקום הרביעי בגמר אליפות אירופה בבולדרינג, המתקיימת במוסקבה. מדובר בהישג שיא לטיפוס הישראלי, לוין הוא הספורטאי הישראלי השני אי פעם המגיע לגמר אליפות אירופה בבולדרינג, לאחר שיעל טאוב עשתה זאת בשנה שעברה. אלכס חזנוב סיים עשירי בגמר ויובל שמלא במקום ה-12.

לוין (21) היה המתחרה היחיד שהצליח לסיים את מסלול הגמר השני, מתוך ארבעה, ואת הגמר סיים עם טופ אחד ו-2 "זונים" (אחיזות בונוס). ההישג מציב את לוין בעמדה מעולה להעפלה למקצה ה"קומביינד", המשלב את שלושת סגנונות הטיפוס ביום אחד, ולתחרות על הכרטיס למשחקים האולימפיים בטוקיו.

המטפס רם לוין (צילום: דייגו רוסמן, התאחדות הטיפוס בישראל)

 

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לאחר הגמר סיכם לוין את ההופעה: "לא יכולתי לחלום על תחרות טובה יותר – עצם ההגעה לגמר הייתה הישג עצום מבחינתי ונתתי פייט לאורך כל הדרך. זה שהובלתי בחלק מהתחרות תמיד משאיר את ההרגשה של 'מה אם', אבל אני בטירוף כרגע והמטרה שלי היא קודם כל הכרטיס למשחקים האולימפיים".

אליפות אירופה מתנהלת במשך שבוע, כאשר הספורטאים מתחרים באליפויות משנה של סגנונות הספיד (טיפוס מהיר), בולדרינג והובלה. לאחר שסיים בין 20 הראשונים בספיד ורביעי בבולדרינג, זקוק לוין לתוצאה טובה גם במקצה ההובלה, שמתחיל מחר, על מנת להבטיח את המשך התחרות בימים שישי ושבת, במקצה הקומביינד. הזוכה בקומביינד (מבין המדינות שטרם מילאו את מכסת הספורטאים) יקבל את הכרטיס הנכסף למשחקים האולימפיים בטוקיו.

נבחרת ישראל העמידה לאליפות אירופה נבחרת בת 10 משתתפים וההישגים עד כה הם הטובים אי פעם. נמרוד מרקוס וגבע לוין הגיעו לגמר מקצה הספיד, איילה כרם ויעל טאוב לחצי גמר הבולדרינג בנשים. בחצי גמר הבולדרינג גברים השתתפו חמישה ספורטאים ישראלים מתוך עשרים מתחרים סה"כ, וכמובן רם לוין בגמר.