צה"ל פרסם את שמות ההרוגים בהתרסקות מטוס קל הבוקר (שלישי) בשטח פתוח בדרום הארץ: רס"ן (מיל') אִיתַי זַיְידֵן, בן 42, מקיבוץ שובל ורב"ט לִיהוּא בֶּן-בָּסָה ז"ל, בן 19, מראשון לציון. זיידן שימש כמדריך במילואים בבית הספר לטיסה של חיל האוויר, ובן-בסה היה חניך בקורס טיס. הודעות נמסרו למשפחותיהם.

מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, הנחה להקים צוות תחקיר מומחים בראשות קצין בדרגת אלוף משנה לבחינת נסיבות האירוע, והורה על עוצר טיסות, אימונים והכשרות בחיל האוויר החל מהיום.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס לתאונה הקשה: "אני מביע צער עמוק על אובדנם של קצין חיל האוויר במילואים רס"ן איתי זיידן ז"ל ופרח הטיס מבית הספר לטיסה רב"ט ליהוא בן-בסה ז"ל שנספו בתאונת המטוס היום. בשם כל אזרחי ישראל אני שולח תנחומים למשפחותיהם ביגונם הכבד."

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

שלמה בן-בסה, אביו של ליהוא ז"ל, כתב בדף הפייסבוק שלו: "בני ליהוא מחמד נפשי נקטל בתאונת אימונים בקורס טיס במטוס שהתרסק הבוקר ברהט. עולמי חרב עלי".

המטוס התרסק הבוקר בשטח הסמוך לקיבוץ משמר הנגב, והחל לעלות באש. חובשים ופרמדיקים של מד"א הגיעו למקום וטיפלו בשני הגברים מחוסרי ההכרה. לאחר זמן קצר נקבע מותם של השניים.

זירת ההתרסקות של כלי הטיס במשמר הנגב (צילום: מד"א)

ממידע ראשוני עולה כי השניים טסו בגובה נמוך, בנתיב טיסה מוסדר למטוסים צבאיים ואזרחיים, ללא תנאי מזג אוויר בעייתי.

בהודעת דובר צה"ל נאמר כי "צה"ל משתתף בצער המשפחות וימשיך ללוותן".