קבינט הקורונה אישר הלילה (שלישי) את פיילוט פתיחת הקניונים החל מיום חמישי, כך על-פי דברי שר האוצר, ישראל כ"ץ  שצייץ הבוקר בטוויטר כי "קבינט הקורונה אישר הלילה את היציאה לדרך של הפיילוט לקראת פתיחת הקניונים. מחר יאושרו התקנות ומחרתיים יצא לדרך הפיילוט לפתיחת 15 קניונים למשך שבעה ימים לקראת פתיחתם של כלל הקניונים בישראל", זאת לאחר שבמהלך הדיון בקבינט הקורונה הוצג לשרים מתווה הפיילוט. ראש הממשלה בנימין נתניהו ציין בדיון כי הוא תומך בתחילת הפיילוט בקניונים. שרת התחבורה, מירי רגב, דרשה להכיל אותו גם על שני שווקים פתוחים לפחות.

המתווה של משרד הבריאות שנידון בקבינט הקורונה מתנה את פתיחתם הניסיונית של הקניונים בחובת עטיית מסכות ובריחוק חברתי, במספר מקסימלי של עד עשרה לקוחות לחנות, במינוי ממונה קורונה בכל קניון, התקנת מכשירים אלקטרוניים שידווחו על מספר הלקוחות בקניון ובכל חנות והקמת סיירת אכיפה.

חלק מהקניונים שייפתחו לפיילוט כרגע הם קניון עזריאלי חיפה, עזריאלי מודיעין, עופר באר שבע, עופר הקריון, גזית יקנעם, גזית כפר סבא וגזית ראשון לציון. מלבד אלה, שישה קניונים נוספים שייפתחו לפיילוט ייקבעו בהמשך. בקניונים אחרים שאינם בקבוצות זעמו כי ישנה אפליה וכי קניונים שייפתחו שייכים רק לקבוצות עזריאלי ומליסרון (עופר), למרות שקניונים בקבוצות אלה פתחו בעבר בניגוד להנחיות.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר