רשות התחרות, פרסמה היום (שלישי) להערות הציבור תיקון ששוקלת הממונה על התחרות לערוך בתנאי מיזוג בזק-יס שנקבעו במרץ 2014. התיקון המוצע יתיר לבזק לשווק חבילות טריפל  בדומה להוט, וכן בלעדיות ברכש תוכן מחו"ל בעבור יס.

כחלק מתנאי המיזוג נאסר על יס למכור סל שירותי תקשורת הכוללים שירותי טלוויזיה במחיר שונה ממכירת שירות הטלוויזיה בנפרד. על פי התנאי, אם קבוצת בזק בוחרת למכור טריפל במחיר מסוים עליה למכור את שירותי הטלוויזיה במחיר נפרד כך שמחיר שירותי הטלוויזיה יהיה זהה בין אם השירותים נרכשו כחלק מחבילת הטריפל ובין אם הם נרכשו כשירותי טלוויזיה בלבד.

תנאי זה הוטל מחשש כי בזק תמכור את שירותי הטלוויזיה כחלק מחבילת הטריפל במחיר נמוך במיוחד ובכך תגביה את חסמי הכניסה של מתחרים נוספים לתחום הטלוויזיה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

הרשות מציינת בין הנימוקים לשינוי המדיניות את התגברות התחרות בהוט וביס מצד פרטנר וסלקום, את הזמינות של ספקי שידורים מחו"ל כמו נטפליקס ואת התפתחות השוק הסיטונאי, שמקל על ספקי שידורים להציע חבילות, שכוללות את תשתית האינטרנט של בזק.

עד היום הציעה בזק חבילת טריפל נחותה, על בסיס הטלוויזיה של yes ואינטרנט בשוק הסיטונאי דרך חברת הבת בזק בינלאומי. הדרישה לחבילה פריקה, מנעה מבזק להציע ללקוחות הנחה כלשהי.

רשות התחרות מזמינה את הציבור להגיב לפרטי התיקון, דרכי ההתקשרות מצויות במסמך התיקון שפורסם.