"מקדם ההדבקה עומד היום על 1.06, כלומר גבוה מהמגמה שקבענו במתווה היציאה מהסגר" אמר היום (רביעי) מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' לוי, בתדרוך לעיתונאים. לשאלה האם יוטל סגר בחנוכה, אמר: "אנחנו עוקבים אחרי העלייה בתחלואה ועל השלכות שלבי התחלואה. אם רמת התחלואה הארצית תדרוש כך, אנחנו נסיר הקלות ונטיל הגבלות".

בהתייחסו לסוגיית החיסונים אמר פרופ' לוי: "אולי יהיו חיסונים ראשונים בסוף דצמבר אבל העיקריים יגיעו ברבעונים הראשונים. נביא לארץ חיסונים שכולם עברו אישורים קפדניים ובדיקת תופעות לוואי. אני מעריך שלא יהיו תופעות לוואי קשות רבות, אבל אנחנו נבדוק ונדאג שיגיעו חיסונים שיעברו את כל האישורים".

לדברי פרופ' לוי, יש נכון להיום 15 רשויות אדומות. זה משרת את היציאה מהסגר על פי שיטת הרמזור. הוא הזכיר כי תכנית הרמזור תתחיל בגרסתה המלאה, בו מגבלות מוטלות ומוסרות באופן דיפרנציאלית לפי רמת תחלואה מקומית.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מנכ"ל משרד הבריאות הזכיר כמה מבצעים להורדת התחלואה, ביניהם בדיקות הסקר למורים אשר פועלים מאז פתיחת הגנים באוקטובר. "באשר לסקר תחלואה למורים, עד כה הניצול לא אופטימלי – כעשרת אלפים. בכל מקרה, סדר גודל של התחלואה – 2.1% מקרב הנבדקים" אמר והזכיר את פיילוט בדיקות הקורונה הבית ספריות שהתחיל אתמול בארבע ערים.

על פתיחת הקניונים אמר: "זה ללא ספק אירוע שעלול להעלות את התחלואה, ולכן אנחנו פותחים בזהירות ולא את כל הקניונים, אלא עושים פיילוט של 15 קניונים".