דירקטוריון אל על בחר היום (רביעי) את אביגל שורק למנכ"ל החדש, שיחליף את גונן אוסישקין הצפוי לעזוב את החברה בינואר הקרוב, לאור חילופי הבעלות. שורק הוא טייס לשעבר, אשר התגורר בשנים האחרונות בנאשוויל שבטנסי, ארה"ב. הוא שימש כמנהל המסחרי של חברת דלק יו. אס ולפני כן כיהן בתפקיד בכיר בחברת אלון יו.אס שהמתמזגה לתוכה.

לפני כחודשיים נרכשו מניות השליטה של אל על על ידי בעל ההון אלי רוזנברג, במסגרת הנפקת החברה כחלק ממהלך החילוץ וגיוס ההון שלה. בתקופה האחרונה פועל רוזנברג להחלפת רבים מקרב השדרה הניהולית בחברה ובהם מנכ"ל החברה אוסישקין, שכיהן בתפקיד ב-3 השנים האחרונות וצפוי להמשיך ולקבל משכורת במשך חצי שנה במסגרת תקופת ההודעה המוקדמת המגיעה לו על פי החוזה.  לראשות דירקטוריון החברה מונה באוקטובר דוד ברודט, שכיהן קודם לכן כמנכ"ל משרד האוצר, וכיו"ר בנק מזרחי, בנק לאומי, ו-YES.

הבוקר פרסמה החברה גם את תוצאותיה העסקיות לרבעון השלישי, בו ספגה הפסדים של כ-147 מיליון דולרים על רקע משבר הקורונה. מאז תחילת המשבר הפסידה החברה 391 מיליון שקלים והכנסותיה ירדו מ-647 מיליון דולר בשנה שעברה עד רבעון זה, ל-39 מיליון דולר בלבד השנה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

המנכ"ל היוצא אוסישקין כתב באיגרת לעובדים כי “הדרך עד לחזרה לשגרת פעילות טרום הקורונה ארוכה. רק לשם המחשה, בתקופה דומה טרם משבר הקורונה הפעלנו למעלה מ-100 טיסות ביום".

לדבריו, לאחרונה חזרה החברה להפעיל טיסות נוסעים למספר מצומצם של יעדים, והוא מקווה כי בתקופה הקרובה יתאפשר להרחיב את היקפי הפעילות ולהחזיר את החברה בהדרגה לפעילות סדירה, ככל שניתן. נכון להיום, רוב עובדי אל על עדיין מצויים בחל"ת.

אוסישקין הדגיש כי ללא תמיכת המדינה, תתקשה אל על לגייס את החוב הנדרש לה על מנת לעמוד בהתחיובויותיה בהמשך, והיא תעמוד בסכנת קיום. זאת, על אף שהחברה השלימה רק לאחרונה מהלך של הנפקת הון בהיקף של למעלה מחצי מיליארד שקלים, בהתאם לחלק הראשון של מתווה הסיוע ועמדה בכל הדרישות שהעמידה המדינה.

יתרת התחייבויות החברה בגין מכירה מראש של כרטיסי טיסה ללקוחות מסתכמת על פי הדו"חות בכ-240 מיליון דולר, ש-39 מיליון מהם הם בגין שוברים שהונפקו כחלופת החזר כספי ללקוחות.