פרויקטור הקורונה החדש, פרופ' נחמן אש, בתדרוך ראשון לציבור הציג את הדרכון הירוק, "נחלק לאזרחים 'דרכון ירוק' שיגדיר אנשים בסכנה פחותה להדביק או להידבק. יהיו פעילויות שהדרכון יסייע להן, למשל לטוס לחו"ל ולא להיכנס לבידוד כשחוזרים".

עוד אמר אש, "בקרוב נפיץ מיליון בדיקות סרולוגיות לקופות החולים שיאמתו מיהם האזרחים שפיתחו נוגדנים לקורונה והאזרחים הללו יקבלו את הדרכון הירוק".

פרופ' נחמן אש

הפרויקטור נשאל לגבי היתכנות של סגר שלישי וענה, "זה על הפרק. כרגע הנתונים מדאיגים, ה-R מעל 1 והגענו ל-1,000 חולים חדשים. פותחים בתי ספר וקניונים, זה עלול להוביל להידרדרות. אני לא אהסס להכריז על סגר שלישי אם הנתונים יידרשו כך".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"הנחת העבודה שלי כראש מגן ישראל היא שהקורונה תהיה כאן בשנה הקרובה. חיסון יעיל של האוכלוסייה יהיה במקרה הטוב סביב אמצע 2021, ובמקרה הפחות טוב, לקראת סוף השנה הבאה".

"אנחנו צריכים ללמוד ולחיות עם הקורונה, יש לנו שנה שלמה של המתנה לחיסונים שצריך ללמוד לחיות בה יחד עם הקורונה, אנחנו מחויבים לקיים פעילויות מסוימות, עסקים, לימודים, בצורה הבטוחה ביותר".

לקראת סיום דבריו אמר, "בשנה הקרובה אוביל שורת מהלכים שמטרתם לאפשר לנו לחיות טוב יותר ובקלות רבה יותר עם הקורונה עד שיגיעו החיסונים".