בקניון (הגדול) בפתח תקווה מרשת "קניוני עופר" חוגגים את היום הראשון לפיילוט הקניונים, שהביא לפתיחתו המחודשת אחרי חודשיים. יחד עם יום ה"בלאק פריידי", נרשמו הבוקר (שישי) עומסים כבדים ותורים ארוכים, כשמספר מוגבל של אנשים מורשים להיכנס לחנות, לפי גודלה. בכניסה מודדים חום, אנשים שומרים על מרחק ועוטים מסכות, מתחמי המזון סגורים ולא מאפשרים ישיבה במקום.

בכל בוסקילה והילה אטל בקניון בפתח תקווה: "באנו לקנות המון בגדים" (צילום: הדס יום טוב)

בכל בוסקילה והילה אטל (15), תלמידות כיתה י' מפתח תקווה, הגיעו ברגע ששמעו שהן יכולות לחזור לבילוי המועדף עליהן. "באנו לקנות המון בגדים" אומרת הילה, "התגעגענו מאוד לקניון. זה היה מקום הבילוי האהוב עלינו. נמאס לשבת בבית" מוסיפה בכל.

"מאוד עמוס, כל עם ישראל הגיע"

שמואל עזריה (64) ובנו שי מפתח תקווה הגיעו "לראות מה קורה", אבל עד מהרה התעצבנו כשנאלצו לחכות זמן רב בתורים. "זה היום הראשון שפתחו אחרי חודשיים. חייבים לקנות נעליים, מעילים וחולצות לחורף" אומר שמואל. "רק הגענו, אנחנו רק בהתחלה אבל מעצבן לחכות בתור המון זמן. מאוד עמוס, כל עם ישראל הגיע" הוא מוסיף.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

שמואל עזריה: "חייבים לקנות נעליים, מעילים וחולצות לחורף" (צילום: הדס יום טוב)

לאחיות שושי אבידן (70) וציונה אפגין (73) מפתח תקווה יש מסורת ארוכת שנים. "כל יום שישי, כבר המון המון שנים, אנחנו פה, יושבות בארומה, אוכלות ארוחת בוקר, שותות קפה. לפעמים גם קונות משהו, העיקר ביחד" מספרת שושי. "התגעגענו לקניון", היא מוסיפה, "אבל אין לנו סבלנות לחכות בתור אז רק אני קניתי ג'ינס היום".

"אנחנו גרות במרכז העיר, והולכות כל שישי שלושה קילומטרים ברגל עד לקניון, שיהיה לנו זמן לדבר ולהתעדכן וגם לזוז קצת" מוסיפה ציונה. גם כשהקניון היה סגור, ציונה ושושי לא ויתרו על צעדת יום שישי המסורתית. "היינו מביאות סנדוויצ'ים מהבית ויושבות בתחנת אוטובוס מחוץ לקניון".

שושי אבידן וציונה אפגין בקניון בפתח תקווה. "התגעגענו, כל יום שישי אנחנו פה" (צילום: הדס יום טוב)

"ברוך השם אנחנו נשמרות, אי אפשר להפסיק את החיים בגלל הקורונה", אומרת שושי וצוחקת. "צריך ללמוד לחיות איתה, היא לא תברח מחר. אנחנו לא ניסגר בבית ונהיה עצובות רק בגלל הקורונה".