שר האוצר ישראל כ״ץ סייר הבוקר (שישי) בשוק מחנה יהודה בירושלים יחד עם ראש העיר ירושלים, משה ליאון ויורי"ת ועד סוחרי שוק מחנה יהודה, טלי פרידמן. שר האוצר הודיע כי במסגרת התוכנית יקצה משרד האוצר תקציב של כ-10 מיליון שקלים, להשתתפות במימון צרכי מוגנות לשווקים השונים ברחבי הארץ בהתאם לקריטריונים שיקבעו.

שר האוצר ישראל כ״ץ: אני רואה חשיבות רבה בפעילות השווקים בתקופה זו, לטובת סוחרי השוק וקהל הלקוחות ולכן החלטתי לגבש תוכנית מיוחדת, בשיתוף הרשויות המקומיות והנהלות השווקים, כדי לאפשר לכלל השווקים להיערך כראוי לפעילות עד לסיום משבר הקורונה. נבחן מקרוב את הצרכים וניתן את המענה המתאים לכל אחד מהשווקים".

שר האוצר ישראל כ״ץ בסיור בשוק מחנה יהודה בירושלים. (צילום: משרד האוצר)

יו״ר ועד סוחרי שוק מחנה יהודה, טלי פרידמן: ״סוחרי שוק מחנה יהודה מברכים על פתיחתו המלאה של שוק מחנה יהודה וקוראים לאזרחי ישראל להגיע לשווקים, לקנות וליהנות מסחורה טרייה וטעימה ומאווירה מדהימה ופסטורלית שרק השווקים יודעים להציע".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

שר הבריאות יולי אדלשטיין, שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, מירי רגב ביקרו הבוקר בשוק ראש העין. "אנחנו פותחים את הבוקר עם הבשורה הטובה של פתיחת שווקים וקניונים. הניסוי הוא למשך עשרה ימים בהם נבחן האם כל המקומות עומדים בהנחיות משרד הבריאות. אני מקווה שכך יהיה ושנוכל לשמור על המקומות פתוחים תוך כדי הקפדה על בריאות הציבור". אמר שר הבריאות אדלשטיין.

שר הבריאות יולי אדלשטיין ושרת התחבורה מירי רגב, בשוק בראש העין (צילום: חורחה נובומינסקי, לע"מ)

השרה מירי רגב: "ביקרתי בשוק הבוקר וראיתי את האור בעיניהם של הסוחרים ואת השמחה בקרב האזרחים שבאו להנות מסחורה טריה ואיכותית. שמחתי לראות שאנשים עוטים מסכות ושומרים על הכללים. נמשיך יחד לשמור על ההנחיות וכך לפתוח עוד ועוד ענפים במשק".