יום נפלא לגולשי הרוח של ישראל באליפות אירופה בפורטוגל. יואב כהן (21) זהב היום (שבת) במדליית הזהב באליפות אירופה בדגם 'ניל פרייד' ושחר צוברי סיים במקום השני. אצל הנשים, קטי ספיצ'קוב זכתה גם היא במדליית הכסף.

כהן הוביל בתחרות מהרגע הראשון, הגיע לשיוט המדליות כמוליך ושמר על המקום הראשון לאחר שסיים חמישי היום. לעומתו, צוברי סיים שני בשיוט המדליות וכך התקדם מהמקום השלישי בדירוג הכללי אל המקום השני.

יואב כהן זוכה באליפות אירופה בגלישה (צילום: איגוד השייט)

לאחר הזכייה אמר כהן: "אין לי מילים, זה חלום שהתגשם. יש רגעים שמילים לא יכולות לתאר. שנים של חלום ועבודה. לעמוד עם שחר וקירן על הפודיום זה משהו שאני חולם עליו מגיל 12. אני לא יכול לדמיין לכם את ההרגשה. זה מטורף".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

הניצחון זיכה את צוברי ב-40 נקודות דירוג לעומת 48 של כהן בקרב על הכרטיס הישראלי לאולימפיאדה, כאשר צוברי עדיין מוביל ב-24 נקודות. הקרב בין השניים על הכרטיס לטוקיו יימשך.

קטי ספיצ'קוב רשמה השיג נהדר כשזכתה במדליית הכסף. שרלין פיקו הצרפתייה, האלופה האולימפית, הוכתרה לאלופת אירופה. בעקבות הניצחון, פתחה ספיצ'קוב יתרון בלתי מחיק על פני נוי דריהן (סיימה במקום ה-11) ומאיה מוריס (במקום השישי) בקרב על הכרטיס האולימפי ותהיה נציגת ישראל בטוקיו 2021.

קטי ספיצ'קוב סגנית אלופת אירופה בגלישה (צילום: איגוד השייט)

ספיצ'קוב הייתה הנציגה הישראלית לו האולימפיאדה הייתה נערכת כמתוכנן בקיץ 2020, אבל משבר הקורונה שגרם לדחייה בשנה פתח מחדש את התחרות, שהפכה סוערת ביותר לאור הרומן של הגולשת עם המאמן הצרפתי של הנבחרת פייר לוקה והסכסוך עם המתחרות שלה.​

שר התרבות והספורט חילי טרופר בירך: "ברכות לזוכים בענף השיט על ההישגים יוצאי הדופן! יואב כהן שזכה באליפות אירופה, שחר צוברי שהוכתר כסגנו וקטי ספיצ'קוב שזכתה במדליית כסף והבטיחה את מקומה במשחקים האולימפיים בטוקיו. כל הכבוד, גאים בכם, אלופים אמיתיים".