״נחמד, אבל עוד שבועיים סגר״, אומר יונתן, תלמיד כתה י״ב בתיכון חדש בתל אביב, ״גם ככה בכיתה י״ב לא לומדים אחרי פברואר-מרץ אז הרבה לא נשאר לנו״.

400 אלף תלמידי כיתות י'-י"ב חזרו הבוקר (ראשון) לספסל הלימודים. התלמידים ישובו לבתי הספר ביישובים הירוקים והצהובים לחצי משבוע הלימודים בדגש על למידה לקראת הבגרויות.

״חיכיתי לזה במיוחד״, אומר ריף אפוטקר, תלמיד כיתה י״א בתיכון חדש, ״היה לי מאוד קשה ב׳זום׳. אנחנו חוזרים רק ליומיים פרונטליים בשבוע. פעם שעברה זה לא היה אפקטיבי והיה מבולגן, אבל זה יותר טוב מכלום. קשה להאמין שלא נחזור לעוד סגר״.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

משרד החינוך יצר מתווה דינמי שנותן יד רחבה לרשויות המקומיות ובתי הספר לעצב את לוח הזמנים שלהם בכפוף להנחיות משרד הבריאות וקבינט הקורונה. החל מהשבוע הקרוב, הלימודים יימשכו לפחות יומיים בשבוע בבתי הספר עצמם, בקפסולות של עד 20 תלמידים, עם היתר למעבר של תלמידים לעוד קבוצה אחת לכל היותר לטובת מגמות והקבצות, ועם לא יותר מארבע קבוצות לכל מורה.

ליהיא דיין והילה אלג'ם, תלמידות כיתה י״א בתיכון חדש מגיעות יחד לבית הספר. ״מרגיש סביר לחזור ללימודים״, אומרת דיין. ״מאוד קשה ללמוד מהבית״, אומרת אלג׳ם. ״לפחות אנחנו באותה קפסולה״, הן אומרות יחד ומייד מוסיפות ״זה עניין של שבוע – שבועיים עד שנחזור הביתה. בדיוק ראיתי שהתחלואה עולה״.