הישג נהדר למתעמלת הישראלית לינוי אשרם, שזכתה הערב (ראשון) במדליית הזהב באליפות אירופה בקרב-רב (שכלול של ארבעה מכשירים) שנערכה באוקראינה, עם ציון של 100.900 נקודות. ניקול זליקמן סיימה חמישית. ההישג של אשרם מצטרף למדליית הזהב של הנבחרת הקבוצתית של ישראל , שזכתה בשישי במדליית הזהב בקרב-רב.

לינוי אשרם באליפות אירופה בהתעמלות אומנותית. 29 בנובמבר (צילום: AP Photo/Efrem Lukatsky)

לינוי אשרם (21) מהפועל ראשון לציון, החלה את התחרות עם ביצוע נהדר בתרגיל הכדור, עליו קיבלה עליו ציון גבוה של 25.450 נקודות והוליכה את התחרות. בתרגיל האלות עשתה אשרם ביצוע נהדר, בדרגת איכות גבוהה וזכתה לציון של 26.200 נקודות שהגדיל את הפער בפסגה.

את תרגיל הסרט, אשרם בצעה לצלילי השיר הבה נגילה. המתעמלת הישראלית איבדה מעט את הריכוז וזכתה רק ל-22.750 נקודות. אשרם עלתה לתרגיל האחרון, בחישוק, בידיעה שהיא חייבת ביצוע מושלם. אשרם עמדה בלחץ והשיגה את הציון הגבוה שלה מבין כל המקצועות – 26.500 נקודות, שהספיק לה למקום הראשון. הבלארוסית אלינה ארנסקו סיימה שנייה ואנסטסיה סאלוס, גם כן מבלארוס, השלימה את הפודיום עם הארד.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

תחרות הקרב-רב היא התחרות החשובה ביותר בהתעמלות האמנותית ומתקיימת גם במסגרת המשחקים האולימפיים. זו הפעם הראשונה שאשרם זוכה בתואר באליפות אירופה, לאחר שהשיגה בעבר פעמיים מדליות ארד, בחישוק ובאלות.

לינוי אשרם עם מדליית הזהב, באליפות אירופה בהתעמלות אמנותית (צילום: באדיבות עמוד הפייסבוק של הוועד האולימפי בישראל)

ניקול זליקמן (19) פתחה את התחרות עם תרגיל החישוק, אותו היא ביצעה בצורה נקייה וללא טעויות וקיבלה עליו את הציון של 24.600 נקודות. לאחר מכן ביצעה זליקמן ממכבי ת"א את תרגיל הכדור וקיבלה עליו, 23.90 נקודות, מה שהקנה לה את המקום השלישי אחרי שני סיבובים. בסיבוב השלישי, זליקמן שמרה על יציבות עם 24.000 באלות ונותרה שלישית. ברגיל סרט קיבלה 22.100 וסיימה במקום החמישי.

זו התחרות הראשונה של שתי המתעמלות הישראליות מאז משבר הקורונה (להוציא תחרות אחת מקוונת), כשלמעשה הן לא התחרו מאז אליפות העולם האחרונה בסוף ספטמבר 2019. מי שלא הגיעו לתחרות הן תאומות דינה וארינה אברינה מרוסיה, שתי המתעמלות שנחשבות הטובות בעולם ולמתחרות העיקריות של אשרם.

לינוי אשרם באליפות אירופה בהתעמלות אומנותית. 29 בנובמבר (צילום: AP Photo/Efrem Lukatsky)

שר התרבות והספורט, חילי טרופר, בירך על ההישג: "לינוי אשרם הוכיחה שוב את יכולותיה המדהימות ואת רוחה המיוחדת, עם זכייתה באליפות אירופה בקרב רב בהתעמלות אומנותית. לינוי, אלופה אמיתית, כבשה שיא נוסף בקריירה. הישג זה מצטרף לרשימת הישגים משמעותית מהתקופה האחרונה בספורט הישראלי ואני גאה ונרגש לברך על כך".