ועדת העבודה והרווחה אישרה היום (שני) כי הזכאות למענקי חזרה לעבודה למובטלים תוארך עד סוף חודש פברואר, בהמשך להסכמות בין הביטוח הלאומי ומשרד האוצר.

"למענק הזה אין כל מחיר מוסף", הדגיש מנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר בישיבת הוועדה, "בזכותו הביטוח הלאומי משלם בסופו של דבר פחות ממה שהיה משלם אם אנשים לא היו חוזרים לעבודה".

למענק זכאים עובדים שהיו מובטלים מעל 75 ימים, וחזרו לעבוד במשרה חדשה בשכר נמוך מהשכר שהרוויחו בעבודתם הקודמת, החל מה-1 בנובמבר. ההסכם המקורי בין הביטוח הלאומי למשרד האוצר הגביל את הזכאות למי שחזר לעבוד עד ה-31 בדצמבר, וכעת מוארך מועד זה עד ה-28 בפברואר 2021. מי שזכאי למענק יוכל לקבל אותו למשך עד ארבעה חודשים, כל עוד יישאר בעבודה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

סכום המענק נקבע בנוסחה בה מוכפל שיעור הירידה בשכר העובד בין שתי המשרות בדמי האבטלה היומיים להם היה זכאי, כשהסכום המקסימלי הוא 200 שקלים ליום עבודה, כלומר עד כ-5000 שקלים לחודש, למשך עד ארבעה חודשים.

יו"ר הוועדה, ח"כ חיים כץ (הליכוד) בירך את מנכ"ל הביטוח הלאומי ואת שר האוצר על הארכת הזכאות למענק, והוועדה אישרה פה אחד את התיקון.

באתר המוסד לביטוח הלאומי מופיעים הפרטים המלאים על הזכאות למענק. המוסד ציין כי האפשרות להגשת בקשה תיפתח באתר בימים הקרובים, תוך אפשרות לקבל את המענק רטרואקטיבית על חודש נובמבר.