חברת מודרנה הודיעה שתפנה היום (שני) לרשויות בארה"ב ובאירופה לבקשת אישור חירום לשימוש בחיסון לקורונה שפיתחה, בעקבות תוצאות חדשות של הניסוי שערכה שמאשרות כי החיסון מציעה הגנה חזקה מקורונה. בכך היא מאיצה את המירוץ לתחילת חיסון מוגבל לקורונה, בעוד המגפה מאיצה את התפשטותה ברחבי העולם.

מודרנה היא השנייה להגיש את הבקשות לאישור חירום, לאחר שפייזר ושותפתה הגרמנית ביונטק הגישו בקשה כזו בשבוע שעבר, במטרה להתחיל לחסן בארה"ב כבר בדצמבר. בצדו השני של האוקיינוס האטלנטי, הרשויות בבריטניה בוחנות גם הן את החיסון של פייזר, וכן את החיסון של חברת אסטרהזנקה, שפותח בשיתוף עם אוניברסיטת אוקספורד.

מודרנה יצרה את החיסון שלה בשיתוף המכונים הלאומיים לבריאות בארה"ב, וכבר קיבלה תוצאות ראשוניות שמוכיחות את יעילותם, אך הודיעה שהיא הגיעה לתוצאות הנדרשות להגשה במהלך סוף השבוע, לפיהן יעילות החיסון עומדת על 94%.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ד"ר טל זקס, המנהל הקליני של החברה, הודיע כי מתוך 196 נסיינים שחלו בקורונה בניסוי הגדול שעורכת החברה, 185 קיבלו חיסון דמה, ורק 11 קיבלו את החיסון עצמו. 30 נסיינים שחלו הגיעו למצב קשה ואחד אף נפטר, אך כולם היו מקרב הקבוצה שקיבלה חיסון דמה.