ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום (שני) את בקשת משרד התחבורה להאריך עד סוף השנה, את התיקונים לחוק שירותי תעופה, המאריכים את משך ההחזר על טיסות שבוטלו ל-90 יום. הוראת השעה תחול על טיסות שימריאו מה-1 בדצמבר ועד ה-31 בדצמבר. עם זאת, על פי יו"ר הוועדה ח"כ יעקב מרגי (ש"ס), בכוונת הממשלה לאשר בקריאה ראשונה תיקון חקיקה שיקצר את המועד להחזר ל-30 יום.

לפני כחמישה חודשים אישרה הוועדה את הוראת השעה, שהאריכה את המועד להחזר כספי ל-90 יום, במקום 21 יום כקבוע בחוק, על מנת להקל על חברות התעופה. עוד קובעת הוראת השעה כי עד פקיעת תוקפה הנוסעים לא יהיו זכאים לפיצוי כספי בשל טיסה שבוטלה, הזכות להלנה הוגבלה לשני לילות וניתנה לחברות התעופה אפשרות להציע ללקוחות שוברים במקום החזר כספי.

היועצת המשפטית של רשות התעופה האזרחית, עו"ד רננה שחר, הסבירה כי הוראת השעה הוארכה עד ה-30 בנובמבר וכעת מבקשת הרשות להאריך אותה עד סוף השנה. שחר הבהירה כי ההצעה תחול רק על טיסות שימריאו עד 31 בדצמבר 2020, וציינה כי אם יאושר הקיצור ל-30 יום במהלך התקופה, כך יקוצר מועד ההשבה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ח"כ מרגי בירך על כך שהממשלה עמדה בהתחייבותה באשר לקיצור זמן השבת הכספים, ואמר כי בכוונתו לאשר זאת בהקדם. לאחר מכן, כאמור, אישרה הוועדה את הצו.​